Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na záver v skejte Procházková 19., Garajová 55.

SITA|Publikované 18. nov 2007 o 14:22

MUONIO 18. novembra (SITA) - V záverečných pretekoch trojdňového podujatia kategórie FIS v behu na lyžiach v severofínskom stredisku Muonio - behu žien na 10 km voľnou technikou obsadila slovenská reprezentantka ...

MUONIO 18. novembra (SITA) - V záverečných pretekoch trojdňového podujatia kategórie FIS v behu na lyžiach v severofínskom stredisku Muonio - behu žien na 10 km voľnou technikou obsadila slovenská reprezentantka Alena Procházková 19. miesto, keď za víťaznou Ruskou Nataliou Korostelevovou zaostala 1:26,0 min. Aj ďalšie miesta na stupni víťazov patrili ruským bežkyniam, druhá skončila Natalia Iljinová, na bronzovú priečku vystúpila Larisa Kurkinová. Druhá Slovenka vo vyše stočlennom štartovom poli Katarína Garajová finišovala na 55. pozícii. "Na poslednú chvíľu sme sa rozhodli, že predsa len budeme štartovať. Ráno husto snežilo, teplota bola mínus šesť stupňov. Podmienky boli teda náročné, ale chceli sme si odskúšať model, ktorý bude na prelome rokov na Tour de Ski. Presne tak, ako boli preteky tu v Muoniu - šprint, klasika a skejt - budú aj tam. Bol to teda kvalitný tréning a myslím, že sme si hanbu neurobili. Ja som so všetkými výkonmi Aleny spokojný," skonštatoval po pretekoch tréner Ján Valuška. Procházková skončila v piatkovom šprinte deviata, v sobotných pretekoch na 10 km klasickou technikou ju klasifikovali na výbornom 6. mieste. Garajová obsadila v šprinte 48. miesto, v sobotu na štart nenastúpila.

V pondelok sa slovenská minivýprava presúva z Muonia do nórskeho Beitostölenu, kde sa počas budúceho víkendu uskutočnia preteky na 10 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára 2007/2008.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.