Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Kližanov premožiteľ Wawrinka ide bez problémov ďalej, postúpil aj Federer

Stan Wawrinka bez problémov postúpil do tretieho kola. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jan 2017 o 08:00

Pozrite si súhrn stredajších výsledkov druhého kola mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

MELBOURNE. Švajčiar Stan Wawrinka suverénne postúpil do tretieho kola na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne.

Štvrtý nasadený šampión z roku 2014, ktorý v prvom kole vyradil Slováka Martina Kližana až po päťsetovej bitke, zdolal Američanka Stevea Johnsona 6:3, 6:4, 6:4.

Ďalej ide aj desiaty nasadený Čech Tomáš Berdych po pomerne hladkom triumfe 6:3, 7:6 (6), 6:2 nad ďalším americkým tenistom Ryanom Harrisonom.

Wawrinkov krajan a štvornásobný melbournsky víťaz Roger Federer zvíťazil nad americkým kvalifikantom Noahom Rubinom 7:5, 6:3, 7:6 (7:3).

AUSTRALIAN OPEN - 2. kolo:

(celková dotácia 50 miliónov austrálskych dolárov, tvrdý povrch)

Roger Federer (17-Švajč.) - Noah Rubin (USA) 7:5, 6:3, 7:6 (3)

Tomáš Berdych (10-ČR) - Ryan Harrison (USA) 6:3, 7:6 (6), 6:2

Kei Nišikori (5-Jap.) - Jeremy Chardy (Fr.) 6:3, 6:4, 6:3

Jo-Wilfried Tsonga (12-Fr.) - Dušan Lajovič (Srb.) 6:2, 6:2, 6:3

Malek Jaziri (Tun.) - Alexander Bublik (Kaz.) 6:2, 6:3, 7:5

Stan Wawrinka (4-Švajč.) - Steve Johnson (USA) 6:3, 6:4, 6:4

Stan Wawrinka potvrdil úlohu favorita: fotogaléria

18.1.2017

Mischa Zverev (Nem.) - John Isner (19-USA) 6:7 (4), 6:7 (4), 6:4, 7:6 (7), 9:7

Sam Querrey (31-USA) - Alex de Minaur (Austr.) 7:6 (5), 6:1, 6:0

Steve Darcis (Bel.) - Diego Schwartzmann (Arg.) 6:3, 6:3, 2:6

Viktor Troicki (29-Srb.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:3, 1:6, 7:6 (2), 3:6, 6:3

Jack Sock (23-USA) - Karen Chačanov (Rus.) 6:3, 6:4, 6:4

Andreas Seppi (Tal.) - Nick Kyrgios (14-Austr.) 1:6, 6:7 (1), 6:4, 6:2, 10:8

Daniel Evans (V. Brit.) - Marin Čilič (Chor.-7) 3:6, 7:5, 6:3, 6:3

Andy Murray (V. Brit.-1) - Andrej Rubľov (Rus.) 6:3, 6:0, 6:2

Bernard Tomic (Aus.-27) - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.) 7:5, 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5)

Štvrtkový program 2. kola dvojhry mužov:

Gael Monfils (Fr.-6) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.)

Donald Young (USA) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-32)

Alexander Zverev (Nem.-24) - Frances Tiafoe (USA)

Marcos Baghdatis (Cypr.) - Rafael Nadal (Šp.-9)

Roberto Bautista-Agut (Šp.-13) - Jošihito Nišioka (Jap.)

Ernesto Escobedo (USA) - David Ferrer (Šp.-21)

Gilles Simon (Fr.-25) - Rogério Dutra Silva (Braz.)

Gilles Muller (Lux.) - Milos Raonic (Kan.-3)

Dominic Thiem (Rak.-8) - Jordan Thompson (Aus.)

Benoit Paire (Fr.) - Fabio Fognini (Tal.)

Ivo Karlovič (Chor.-20) - Andrew Whittington (Aus.)

Radek Štěpánek (ČR) - David Goffin (Belg.-11)

Grigor Dimitrov (Bul.-15) - Čchung Hje-on (Kór. rep.)

Carlos Berlocq (Arg.) - Richard Gasquet (Fr.-18)

Pablo Carreno-Busta (Šp.-30) - Kyle Edmund (V. Brit.)

Denis Istomin (Uzb.) - Novak Djokovič (Srb.-2)

Súvisiace články