Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Na úvod WHIL 2006/2007 šláger Michalovce - Šaľa

SITA|7. sep 2006 o 10:34

BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Spoločná slovenská-česká súťaž hádzanárok (WHIL) začne v sobotu 9. septembra písať už svoju piatu kapitolu. Rovnako ako vlani bude mať interliga žien 12 účastníkov, po ...

BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Spoločná slovenská-česká súťaž hádzanárok (WHIL) začne v sobotu 9. septembra písať už svoju piatu kapitolu. Rovnako ako vlani bude mať interliga žien 12 účastníkov, po šesť z oboch krajín. Tituly národných šampiónov obhajujú Iuventa Michalovce (bola aj celkovým víťazom 4. ročníka WHIL) a Sport Slovkov Veselí nad Moravou, nováčikmi súťaže sú Trenčín a Kunovice. Pre slovenského zástupcu z Považia, ktorý nahradil Bánovce nad Bebravou, je to premiéra vo WHIL. Kunovice sa vrátili medzi elitu po dvoch sezónach a medzi účastníkmi vystriedali Bohunice.

Základnú časť súťaže pozostávajúcej z 22 kôl odohrajú družstvá systémom doma - vonku. Potom nasleduje nadstavbová časť - tzv. národné play off, do ktorého postúpia podľa postavenia v tabuľke štyri najlepšie tímy zo SR i ČR. Semifinále (1. - 4., 2. - 3.), finále aj stretnutie o 3. miesto sa v slovenskom play off hrajú na tri víťazné zápasy (najskôr dva duely i prípadný piaty na palubovke lepšie umiestneného tímu). Nový šampión bude známy najneskôr 23. mája 2007. Zo súťaže zostupujú najhoršie umiestnené celky oboch krajín po základnej časti a v ďalšej sezóne ich nahradia víťazi národných líg.

Žreb 5. ročníka dal hneď v 1. kole dokopy veľmi atraktívnu dvojicu. V centre Zemplína sa v repríze

finále slovenského play off predstavia Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa. Okrem tohto šlágra je na programe aj ďalších päť stretnutí. Český majster z Veselí privíta nováčika z Kunovíc, Trenčín začne svoje účinkovanie v interlige na palubovke hádzanárok Banskej Bystrice, Písek hostí Zlín, ŠKP Štart Bratislava sa stretne s Partizánskym a Slavia Praha nastúpi proti Olomoucu.


Program stretnutí 1. kola slovensko-českej interligy (WHIL) v hádzanej žien 2006/2007 (9. - 10. 9. 2006):

sobota, 9. septembra

14.00 h DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc, 15.00 Casta Sokol Písek - HC Zlín, 17.00 Sport Slovkov Veselí nad Moravou - SHK ZFP Kunovice, 17.30 ŠKP Štart Bratislava - HK Slávia Partizánske, 18.00 Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa, 18.00 ŠKP HK Banská Bystrica - HK Štart Trenčín

Súvisiace články