Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Na turnaji Marrane 2008 víťazstvo Slovákov nad Katarom

SITA|4. jan 2008 o 21:06

PARÍŽ 4. januára (SITA) - Slovenskí hádzanári úspešne začali svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Marrane 2008 vo Francúzsku, keď v piatkovom večernom súboji A-skupiny zvíťazili nad Katarom 31:25 ...

PARÍŽ 4. januára (SITA) - Slovenskí hádzanári úspešne začali svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Marrane 2008 vo Francúzsku, keď v piatkovom večernom súboji A-skupiny zvíťazili nad Katarom 31:25 (14:13). Zverencov trénera Zoltána Heistera, ktorí sa pripravujú na blížiace sa ME v Nórsku, v sobotu od 19.00 h preverí Tunisko. Výsledok zápasu proti majstrovi Afriky a 4. tímu z MS 2005 rozhodne o tom, či Slováci budú v nedeľu bojovať o konečné 1. alebo 3. miesto na turaji.

Výsledky - medzinárodný turnaj hádzanárov MARRANE 2008 - piatok:

A-skupina:

Slovensko - Katar 31:25 (14:13)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Meluš 1, Pramuk - Petro 2, Dudáš 1, Ivanov, M. Straňovský 4, Antl 4/1, Faith 2, Fuňak 2, Kozlov 5/3, Baran 3, Cs. Szücs ml. 1, Mikéci 2/2, Pekár 3, Vadkerti 1

Najviac gólov za Katar: Ramazan 9/8, Al-Hajri 4

pok. hody: 7/6 - 11/9, vylúčení: 8 - 7, ČK: 56. Madadi (Katar), rozhodovali: Borrottiová a Marcetová (obe Fr.), 700 divákov

Stretnutie malo v úvodných minútach I. polčasu vyrovnaný priebeh. Slovákom sa v 11. min podarilo získať dvojgólový náskok, keď otočili stav zo 4:5 na 7:5. Hoci súper vzápätí vyrovnal na 7:7, na začiatku tretej desaťminútovky vyhrávali zverenci trénera Heistera 11:7, keď strelecky sa darilo Martinovi Straňovskému (dovtedy 4 góly). Katarčania potom ešte do prestávky znížili rozdiel na jediný gól a bezprostredne po zmene strán bolo už vyrovnané (14:14). Vzápätí však krídelník Antl troma presnými záshmi strhol vedenie na slovenskú stranu a potom v 36. min svietilo na ukazovateli skóre 18:14. Zápas sa však vyvíjal ako na hojdačke - zo stavu 20:16 v 39. min v prospech SR bolo o necelé štyri minúty neskôr 20:20. V 45. min už pre zmenu vyhrával Katar (22:21), ale Slováci potom zobrali dianie na palubovke do svojich rúk a otočili stav na 24:22. Neskôr zvýšili svoje vedenie na 29:24 a stretnutia potom doviedli do víťazného konca v pomere 31:25.

Hlas:

Zoltán Heister (tréner SR): "Zvíťazili sme síce o šesť gólov, ale náš výkon boli kolísavý. Striedali sme lepšie fázy hry s horšími. Opäť sme nepremenili veľa šancí, v opačnom prípade by sme už po prvom polčase vyhrávali výraznejším rozdielom. Katar bol nepríjemný súper, jeho hráči často simulovali a nechýbali ani zákerné fauly. Na medzinárodnej scéne menej skúsené domáce rozhodkyne to nie vždy zvládali. Proti Tunisku nás čaká zrejme podobný zápas. Nemali sme k dispozícii ešte Šulca s Danom Valom, z pôvodnej nominácie vypadol Tumidalský. Keďže definitívne nemôžeme na ME počítať s Kukučkom, povolali sme Vadkertiho."