Na druhý koniec Ameriky a späť: Barré-Boulet sa po 11 dňoch vracia do Tampy Bay

Oh My Hockey|22. okt 2021 o 20:57

Keď Tampa Bay Lightning umiestnili Alexandra Barré-Bouleta na waiver listinu, dočkali sa kritiky. Bolo takmer isté, že si ho niekto zadarmo vezme.

A stalo sa. Pred 11 dňami sa Barré-Boulet sťahoval na opačné pobrežie Ameriky. Z juhovýchodu USA putoval na severozápad, ukázal naňho Ron Francis, generálny manažér Seattlu Kraken.

Pravidlá NHL niekedy prinesú pre fanúšikov zábavné situácie. Hráč sa zrejme necíti dobre, keď sa sťahuje hore-dole, no musí zniesť to riziko. Barré-Bouleta včera Seattle umiestnil na waiver listinu.

Dnes bolo ohlásené, že si ho vedenie Lightning vzalo späť. V tíme Kraken vydržal týždeň a pol, vracia sa späť na opačný koniec Spojených štátov amerických.

24-ročný útočník sa k Seattlu pripojil na tripe a stihol v ich drese odohrať dva duely. Bodoval pri historicky prvej a zatiaľ jedinej výhre klubu, k víťazstvu nad Nashvillom prispel asistenciou.

S mužstvom sa vrátil do Seattlu, ale prvý domáci zápas (v nedeľu o 4:00) už nestihne. Vracia sa do Tampy. Tá ho vďaka pravidlám môže poslať rovno do AHL, nemusí ho opäť umiestňovať na listinu nechránených.

Nedraftovaný Barré-Boulet debutoval v NHL v sezóne 2020/21. Za Bolts odohral 15 stretnutí, strelil tri góly.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Na druhý koniec Ameriky a späť: Barré-Boulet sa po 11 dňoch vracia do Tampy Bay