Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Na budúci víkend exekutíva EHF v Bratislave odklepne nový systém LM

TASR|Publikované 16. sep 2006 o 10:19

Viedeň 16. septembra (TASR) - Budúci víkend bude exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v Bratislave schvaľovať nový systém v jej najvýznamnejšej ...

Viedeň 16. septembra (TASR) - Budúci víkend bude exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v Bratislave schvaľovať nový systém v jej najvýznamnejšej klubovej súťaži. Najmä špičkové kluby, pravidelne účinkujúce v Lige majstrov, dosiahli v naťahovačkách s riadiacou organizáciou kompromis a prinútili ju k dohode o zrušení Final Four.

Na pracovnom stretnutí vo Viedni sa im však nepodarilo funkcionárov presvedčiť, aby zrušili skupinový model druhej fázy. "Touto fázou sa vlastne začína Liga majstrov. To musíme prehltnúť, dá sa s tým žiť," hovorí Uwe Schwenker, manažér nemeckého majstra THW Kiel. V novom hracom moduse zostáva prvá fáza s 8 4-člennými skupinami, po 2 tímy z každej postúpia do druhej fázy, kde sa hrá rovnakým spôsobom v polovičnom počte skupín. Tu už však postupujú iba víťazi a nie do Final Four, ale do semifinále, ktoré sa rovnako ako finále odohrá odvetným spôsobom.

Súvisiace články