Rozlúčka s kariérou a skvelý výkon. Legendárny Moravčík neudržal slzy

Vladimír Moravčík. (Zdroj: DFN)
SvetMMA|18. jún 2022 o 23:10

Slovenská legenda sa ešte raz a naposledy predstavila v zápase.

ZVOLEN. Rozlúčka ako sa patrí. Legendárny Vladimír Moravčík sa v poslednom profesionálnom zápase thajského boxu ukázal vo fantastickej forme.

Síce brazílskeho súpera Joaa Paula de Carvalha neukončil tak ako sľúbil, zápasu to neubralo na atraktivite.

Hlavnému duelu galavečera DFN 7 predchádzala vzájomné odkazy cez sociálne siete.

Brazílčan s prezývkou Bomba predpovedal, že na hokejovom štadióne vo Zvolene domácich fanúšikov umlčí a Moravčíka knokautuje.

Moravčík následne predzápasové stávky zvýšil tvrdením, že si nič iné než výhru v prvom kole nepripúšťa.

Tak či onak, aj v štyridsiatich rokoch Moravčík ešte raz divákom ukázal, že jeho šesť titulov majstra sveta v organizáciách WMC, Enfusion a WMFC neboli náhodné.

Priebeh zápasu Vladimír Moravčík vs. Joao Paulo de Carvalho

Všetko je pripravené, tak poďme na to. Vlado Moravčík a tvrdé spodky od úvodu. Raz dva, raz dva, de Carvalho od začiatku pociťuje tlak, silu a skúsenosti legendárneho slovenského bjovníka.

Tvrdé koleno, už niekoľké na telo Brazílčana. Moravčík spúšťa poriadnu kanonádu úderov, de Carvalho sa ale pre túto chvíľu drží na nohách. Nádherné prvé kolo za nami.

Moravčík pokračuje v taktike a v stálom tempe strieda kolená a tvrdé údery na telo. Tvrdý kop na hlavu, smršť úderov od Moravčíka, no de Carvalho ich akýmsi zázrakom ustál.

Začiatok tretieho kola a Moravčík si ide za finišom! Je až neuveriteľné, ako je možné, že to dokáže jeho súper ustáť. Posledná minúta pred nami.

Tvrdohlavosť de Carvalha proti technike a sile Moravčíka. Je koniec, trojkolový zápas priniesol skvelé momenty.

Na body v hlavnom zápase turnaja DFN 7 víťazí legendárny Vladimír "Gróf Drakula" Moravčík.

V emotívnom pozápasovom rozhovore opísal dojmy zo zápasu a poďakoval fanúšikom a rodine za podporu počas svojej dlhej kariére.

Nachádzate sa tu: