Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Súperi Peru sa pripojili k výzve, aby Guerrero mohol v Rusku hrať

Paolo Guerrero si odpykáva dopingový dištanc na 14 mesiacov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 22. máj 2018 o 07:59

Kapitán Peru si odpykáva dopingový dištanc na 14 mesiacov za nález metabolitov kokaínu.

SYDNEY. Kapitáni futbalových reprezentačných tímov Francúzska, Dánska a Austrálie sa pripojili k výzve, aby sa kapitán Peru Paolo Guerrero mohol predstaviť na majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla).

Práve tieto spomenuté krajiny sa stretnú v C-skupine šampionátu a Francúz Hugo Lloris, Dán Simon Kjaer a Austrálčan Mile Jedinak sú zhodne za to, aby ikona peruánskeho futbalu mohla štartoval na svetovom šampionáte, kde potomkovia Inkov nastúpia po dlhých 36 rokoch.

Guerrero nemal v úmysle podvádzať

Guerrero si odpykáva dopingový dištanc na 14 mesiacov za nález metabolitov kokaínu. Trest potvrdil aj Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

Guerrerovi ešte zostáva posledná nádej. Rozsudok CAS môže napadnúť na tamojšom najvyššom súde, ktorý má právo rozhodnutie zrušiť, ak objaví procesné pochybenia. To sa však stáva iba výnimočne.

Medzinárodná asociácia futbalových profesionálov (FIFPro) sa rozhodla pripraviť list podpísaný spomenutou trojicou, v ktorom vyzvala Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), aby "prejavila súcit zvlášť, keď je jasné, že Guerrero nemal v úmysle podvádzať a nájdená látka nemala vplyv na jeho výkonnosť."

Naliehavá žiadosť

Nedovolená substancia sa do hráčovho tela dostala užitím čaju, ktorý bol kontaminovaný listami koky.

Nápoj je v Južnej Ameriky úplne legálny, no Guerrero uviedol, že by ho nikdy vedome nevypil, aby neporušil dopingové predpisy.

"Obraciame sa na FIFA s naliehavou žiadosťou o udelenie milosti a dočasné zrušenie trestu, pre ktorý sa Paolo Guerrero nemôže zúčastniť na MS v Rusku.

Vzhľadom na mimoriadne okolnosti veríme, že v záujme spravodlivosti by Paolo mal dostať možnosť hrať na šampionáte," uvádza sa v liste FIFPro.

Súvisiace články