Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Neymar naplno trénoval. Stále cítim rešpekt, tvrdí

Neymar ešte stále nie je stopercentne fit. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 28. máj 2018 o 10:48

Budem v poriadku, som o tom presvedčený, doplnil Brazílčan.

RIO DE JANEIRO. Brazílsky futbalista Neymar ešte stále nie je stopercentne fit po marcovej operácii fraktúry piatej metatarzálnej kostičky v chodidle.

Predpokladaný líder Brazílčanov na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Rusku (14. 6.- 15. 7.) to vravel novinárom po skončení prípravného kempu v Teresopolise neďaleko Ria de Janeiro.

Neymar: Budem v poriadku

Neymar tam prvýkrát po 80 dňoch trénoval s loptou aj so spoluhráčmi z reprezentácie bez úľav.

"Fyzicky som v poriadku, chodidlo sa zahojilo. Stále však registrujem určité nepohodlie, najmä ak sa pokúšam o stopercentné pohyby. Ešte stále cítim rešpekt, ale verím, že sa to časom zlepší," uviedol Neymar.

Dvadsaťšesťročný útočný hrot 5-násobných majstrov sveta sa rozhodol myslieť pozitívne, do začiatku MS ešte stále zostávajú viac než dva týždne.

"Budem v poriadku, som o tom presvedčený," pokračoval 26-ročný útočník parížskeho St. Germain.

Neymar mal byť lídrom Brazílie už pred štyrmi rokmi, keď sa Brazílčania v domácom prostredí hotovali získať ďalší titul svetových šampiónov. Napokon však v semifinále utŕžili potupnú prehru 1:7 od neskorších majstrov sveta Nemcov.

V tomto zápase už Neymar na trávniku chýbal po zranení zo štvrťfinálového súboja proti Kolumbii.

Neymar by mal nastúpiť proti Chorvátsku

"Verím, že môj sen o titule s Brazíliou bol len prerušený a že sa opäť všetci dáme dokopy pre spoločný cieľ," dodal parížsky kanonier aj za svojich spoluhráčov.

Ešte v nedeľu večer odletela 20-členná brazílska zostava do Londýna, kde bude v tréningovom centre Tottenhamu pokračovať až do 8. júna v príprave na reprezentačný vrchol štvorročného obdobia.

Tam by sa mali k tímu o tri dni pridať aj staronoví šampióni Ligy majstrov Casemiro a Marcelo (Real Madrid) a tiež neúspešný finalista LM Roberto Firmino (FC Liverpool).

Podľa správ z brazílskeho tímu tréner Tite doprial triu finalistov LM tri dni voľna navyše.

Neymarov zápasový návrat je plánovaný na 3. júna v prípravnom stretnutí proti Chorvátom v Londýne.

Nasledovať bude ešte jeden prípravný duel s Rakúskom (10. 6.) vo Viedni a presun do Soči, kde si rozložia svoj posledný tréningový tábor bezprostredne pred začiatkom MS 2018.

Brazílčania začnú svoju púť základnou E-skupinou v Rusku 17. júna zápasom v Rostove nad Donom proti Švajčiarom. Nasledovať budú duely proti Kostarike a Srbsku.

Súvisiace články