5.

Dawid Kubacki

Poľsko

257,1 bodov (102,0+99,0)

OBERSTDORF. Poľský skokan na lyžiach Piotr Zyla získal na MS v Oberstdorfe zlato v individuálnej súťaži na strednom mostíku.

V nemeckom stredisku triumfoval s náskokom 3,6 bodu pred domácim Nemcom Karlom Geigerom a dosiahol životný úspech. Bronz putuje do Slovinska zásluhou Anžeho Lanišeka.

Zyla si vytvoril veľmi dobrú východiskovú pozíciu už po 1. kole, v ktorom pristál na značke 105 m a usadil sa na čele o tri body pred Lanišekom. V druhom kole si Poliak zachoval pevné nervy a vďaka pokusu s dĺžkou 102,5 m odrazil nápor oberstdorfského rodáka Geigera.

Zyla, ktorý mal doposiaľ v zbierke tri bronzové medaily z MS, nadviazal na úspech krajana Dawida Kubackého zo Seefeldu 2019.

"Už keď som sa ráno zobudil, cítil som, že dnes to bude môj deň. Pred súťažou som sa snažil trochu zrelaxovať, zahral som si na gitare. Dal som do toho všetko a som šťastný, že to vyšlo. Je super získať zlato hneď v prvej skokanskej súťaži na šampionáte. Pred druhým kolom som nebol nervózny, cítil som sa veľmi dobre," uviedol Zyla pre akreditované médiá.

Tesne za medailovými stupňami skončil víťaz kvalifikácie Nór Halvor Egner Granerud. Suverénny líder celkového poradia Svetového pohára doplatil na nevydarené prvé kolo, v ktorom dosiahol výkon 99 m a zaradil sa až na 16. priečku s vyše 10-bodovou stratou za Zylu. Obhajca titulu Kubacki obsadil v sobotňajšej súťaži piate miesto.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Cítil, že to dnes bude jeho deň. Poliak Zyla získal zlato v skokoch na lyžiach