Program a výsledky na MS v hokeji 2022 na dnes (štvrtok, 26. máj)

Craig Ramsay, Tomáš Tatar a Juraj Slafkovský na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|26. máj 2022 o 06:00 (aktualizované 26. máj 2022 o 23:33)

Pozrite si program štvrťfinále na dnes na MS v hokeji 2022. Aké výsledky priniesol štvrtok 26. máj?

BRATISLAVA. Na hokejových majstrovstvách sveta vo Fínsku budú počas záverečného víkendu turnaja bojovať okrem domácich Fínov aj výbery Kanada, USA a Česka.

Fíni vo štvrtkovom štvrťfinále vyradili Slovákov, aj keď s nimi prehrávali 0:2. Vyrovnanie zariadil dvoma gólmi Marko Antilla, k nemu sa neskôr pridali s jedným zásahom aj Sakari Manninen a Saku Mäenalanen.

Fíni v semifinále vyzvú výber USA, ktorý zdolal víťazov základnej A-skupiny Švajčiarov. Američania viedli po druhej časti 2:0 a v závere pridali ešte jednu poistku, triumfovali tak 3:0.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria výbery Česka a Kanady. Česi zdolali Nemcov 4:1 a zariadil to najmä hviezdny prvý útok v zložení David Pastrňák (1+1), David Krejčí (1+2) a Roman Červenka (1+2), ktorý sa postaral o náskok 3:0 v presilových hrách.

Karla Vejmelku prekonal z 22 striel Nemcov iba Moritz Seider v 54. minúte. Philipp Grubauer inkasoval trikrát z 24 striel, keďže štvrtý český gól padol do prázdnej bránky.

Obhajcovia titulu Kanaďania prešli cez štvrťfinále na siedmom svetovom šampionáte za sebou. Vo štvrtok prehrávali so Švédmi po dvoch tretinách 0:3, no v tretej časti vyrovnali troma zásahmi vyrovnali a vynútili si predĺženie, v ktorého úvode zariadil postup "krajiny javorového listu" v presilovej hre Drake Batherson.

"Tri korunky" nepostúpili do semifinále už na treťom svetovom šampionáte za sebou.

Pozrite si tabuľky aj celkový program šampionátu.

Dnešný program a výsledky na MS v hokeji 2022 (štvrtok 26. máj)

Nachádzate sa tu: