Američania otočili stav zápasu s Ruskom a stali sa víťazmi A-skupiny

Anders Lee (vľavo) sa teší po góle svojho tímu do siete Ruska.
Anders Lee (vľavo) sa teší po góle svojho tímu do siete Ruska. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. máj 2017 o 16:15

Hokejisti Spojených štátov predstihli práve svojho utorňajšieho súpera. Rusi obsadili druhé a Švédi tretie miesto.

MS v hokeji 2017 - A-skupina:

KOLÍN NAD RÝNOM (NEMECKO)

Rusko - USA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Góly: 13. N. Gusev (Kiselevič), 28. A. Belov (Plotnikov, Andronov), 37. N. Gusev (Šipačov, Dadonov) - 22. Kevin Hayes (Brock Nelson, C. Keller), 33. D. Larkin (Brock Nelson), 38. Hayes (J. Gaudreau, Bjugstad), 53. A. Lee (Gaudreau, Eichel), 60. Brock Nelson (D. Larkin)

Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen (Fín.), Stricker (Švaj.) - Lhotský (ČR), Malmqvist (Švéd.), 18 756 divákov

KOLÍN NAD RÝNOM. Hráči Spojených štátov amerických sa postarali o jedinú prehru Rusov v A-skupine v Kolíne nad Rýnom na MS 2017 v Nemecku a Francúzsku. V utorok ich zdolali 5:3 a triumfovali v skupine.

Rusi v stretnutí trikrát viedli, Američania však zakaždým zmazali manko.

O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine gólmi Andersa Leeho a Brocka Nelsona. Druhý menovaný skóroval do opustenej bránky súpera.

Američania si vo štvrťfinále zmerajú sily s Fínmi alebo Čechmi. Jeden z tejto dvojice čaká na Rusov. Definitívu dá výsledok večerného zápasu parížskej B-skupiny Kanada - Fínsko, ktorý je na programe o 20:15.

Konečná tretia priečka v A-skupine patrí Švédom.

Tí sa vo štvrťfinále stretnú so Švajčiarmi. Kanada nastúpi v boji o semifinále proti víťazovi večerného duelu A-skupiny Nemecko - Lotyšsko (20:15).

Hokejisti USA v dramatickom zápase zdolali Rusko: fotogaléria

17.5.2017

Hlasy po zápase:

(zdroj: iihf.com)

Nikita Gusev (útočník Ruska, strelec dvoch gólov): "Bolo to ťažké, pretože sme hrali veľa času v oslabení. Nemohli sme si utvoriť dostatok šancí.

Je výborné, že sme sa dostali na čelo tabuľky. Bol to jeden z cieľov, ktoré sme si určili na začiatku turnaja.

Johnny Gaudreau, útočník USA

Nemôžem byť naozaj spokojný, pretože ani moje dva góly nestačili na víťazstvo. Američania sú rýchli a dnes nás zatlačili."

Johnny Gaudreau (útočník USA): "Je to pre nás veľké víťazstvo. Je výborné, že sme sa dostali na čelo tabuľky. Bol to jeden z cieľov, ktoré sme si určili na začiatku turnaja. Chceme tiež predviesť dobré výkony vo vyraďovacej časti."

Online prenos MS v hokeji 2017: Rusko - USA

Majstrovstvá sveta Skupina A 2016/2017
16.05.2017 o 16:15
Rusko
3:5
(1:0, 2:3, 0:2)
60' minúta
Ukončený
USA
Prehľad
Góly a asistencie: 13. N. Gusev (Kiselevič), 28. Belov (S. Plotnikov, Andronov), 37. N. Gusev (Šipačov, Dadonov) – 21. K. Hayes (B. Nelson, Keller), 33. D. Larkin (B. Nelson), 38. K. Hayes (J. Gaudreau, Bjugstad), 53. Lee (J. Gaudreau, Eichel), 60. B. Nelson (D. Larkin). Rozhodca: Salonen (FIN), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Malmqvist (SWE).
Ruská hokejová reprezentácia prišla o svoju neporaziteľnosť v poslednom zápase základnej skupiny. Proti Američanom síce trikrát viedla, no nepodala ideálny výkon a zámorský výber zaslúžene triumfoval. Americkí hokejisti vďaka šiestemu víťazstvu v rade poskočili na prvé miesto A-skupiny a do štvrťfinále pôjdu z najvýhodnejšej pozície. Rusi naopak po prvej porážke spadli na konečné druhé miesto. Tretí sú Švédi a o poslednú postupovú miestenku sa pobijú o necelé dve hodiny Nemecko a Lotyšsko.
Najlepší hráči zápasu: Viktor Antipin (Rusko) – Dylan Larkin (USA).
Strely na bránu: 19 – 35.
Koniec zápasu.
59:55
Vzájomné vylúčenie po roztržke v strednom pásme. Ivan Telegin a Andrew Copp dostali dve trestné minúty za hrubosť.
59:39

59:39
goalUSA dali gól! Je definitívne rozhodnuté. Američania pridali presný zásah do prázdnej brány a stanú sa víťazmi kolínskej skupiny. Úspešným strelcom bol BROCK NELSON. Asistencia: Dylan Larkin.
58:54
importantZakázané uvoľnenie amerického výberu. Rusi získali útočné pásmo, a tak si zobrali oddychový čas.
58:45
importantAndrej Vasilevskij dostal pokyn zo striedačky a opustil bránu. Rusi hrajú so šiestimi hráčmi.
58:07
Opakovala sa rovnaká situácia. Rusi urobili ďalšie zakázané uvoľnenie a stále nemôžu vystriedať.
57:58
Ruskí hokejisti pokazili rozohrávku z vlastného obranného pásma. Puk putoval cez všetky čiary až na zakázané uvoľnenie.
57:30
Rusom sa kráti čas veľmi rýchlo. Vytvorili si tlak v útočnom pásme, ale bez presnej streľby.
56:40
Johnny Gaudreau už vysúval spoluhráča do samostatného nájazdu, ale Jevgenij Kuznecov puk chytil do rukavice.
56:03
Rusi vrhajú všetko do útoku, pretože prehra v riadnom hracom čase im nezaručí prvé miesto v skupine. Do konca tretej tretiny zostávajú necelé štyri minúty.
55:32
Ruskí hokejisti zvládli dôležité oslabenie v záverečných minútach. Súpera nepustili do šance, no stále strácajú jeden gól.
55:00
Američania v presilovke kontrolujú puk a získavajú cenné sekundy. Rusi sa bránia a čakajú na návrat piateho korčuliara.
53:45
importantZborná predviedla zaujímavý ťah po buly v obrannom pásme. Center odišiel striedať a namiesto neho naskočil Artemij Panarin, ktorý bol za chrbtom amerického obrancu. Ruský útočník išiel sám na Howarda, ale ten ho vychytal.
53:32
Rusi idú opäť do štyroch. Jevgenij Kuznecov úplne zbytočne fauloval v strednom pásme a dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie.
53:20
Rusi počas celého zápasu ani raz neprehrávali, no teraz zostáva do konca riadneho hracieho času necelých sedem minút a musia doťahovať.
52:57

52:57
goalUSA dali gól! Zámorskí hokejisti predviedli krásnu presilovkovú kombináciu. Jack Eichel našiel na opačnom konci útočného pásma Johnnyho Gaudreaua, ten prihrával ešte pred bránu a ANDERS LEE doťukol puk do siete. Asistencie: Johnny Gaudreau, Jack Eichel.
52:46
Presilovka pre Spojené štáty americké. Jevgenij Kuznecov sa dostával do gólovej šance, ale pomohol si pritom sekaním a rozhodcovia mu udelili dve trestné minúty.
52:27
Po prerušení hry si hokejisti oboch tímov vymieňali názory za ruskou bránou. Rozhodcovia situáciu upokojili a nebudú vylučovať.
52:20
Christian Dvorak chcel preniknúť okolo pravého mantinelu, ale Ivan Provorov ho poriadne narazil a nepustil ďalej.
51:16
Ruský prechod do útočného pásma bol zastavený hvizdom čiarového rozhodcu, ktorý videl ofsajd.
50:24
Dmitrij Orlov mohol strieľať z vrcholu pravého kruhu, ale namiesto toho ešte hľadal voľného Nikitu Kučerova, ktorý z uhla trafil iba bočnú konštrukciu brány.
49:34
Rusi postupne ovládajú hru a nechávajú zabudnúť na slabší vstup do zápasu. V útočení sa však nemôžu nechať poblázniť.
49:00
Američanom nevychádza prechod do útoku a v tejto tretine sa len ťažko dostávajú do blízkosti Vasilevského brány.
47:49
Američania prežili oslabenie. Dlho držali Rusov na dištanc, ale v závere boli radi, že neinkasovali.
47:30
importantRusom presilovka vôbec nevychádzala, ale z ničoho nič si vytvorili obrovskú šancu. Delovka Dmitrija Orlova od modrej čiary opečiatkovala brvno.
46:30
Connor Murphy získal puk za americkou bránou a vyhodil ho až Vasilevskému. Jeho spoluhráči odišli na striedačku.
45:49
Rusi majú možnosť vystupňovať svoj tlak. Anders Lee dostal dve trestné minúty za sekanie.
45:25
Američania boli v prvých dvoch tretinách o niečo lepším tímom, ale teraz sa len bránia. Delovku Ivana Provorova od modrej čiary zneškodnil betónom Jimmy Howard.
44:45
Nikita Gusev obišiel útočné pásmo, spoza brány posúval puk zadovkou medzi kruhy, ale tam boli pripravení Američania.
43:46
importantAndrew Copp nepríjemne vystrelil spoza hráčov, ktorí jeho pokus jemne tečovali a puk sa zastavil až na spojnici ruskej brány.
43:00
Nick Schmaltz získal puk za ruskou bránkou, ale nemal voľného spoluhráča, pretože všetci odišli striedať.
42:21
Američania sú pod menším tlakom súpera, ale úspešne vzdorujú a odvracajú puky ešte na obrannej modrej.
41:23
Rusi majú puk na svojich hokejkách, ale zatiaľ s ním nedokázali nič vymyslieť. Teraz ich zámorský výber zastavil ešte v strednom pásme.
40:30
Ruská prvá formácia začala pobytom v útočnom pásme, ale rýchlo prišla o puk odišla na striedačku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 14 – 29.
Prostredné dejstvo bolo reklamou na hokej. Oba tímy hrali otvorene, diváci videli množstvo šanci aj gólov. Američania dokázali rýchlo vyrovnať v presilovke, keď sa presadil Kevin Hayes. Rusi sa však ujali opäť vedenia po delovke Antona Belova. Odpoveď zámorského výberu bola pohotová, pretože po zaváhaní súpera vyrovnal Dylan Larkin. Zborná si vytvorila tesný náskok aj do tretice po zásahu Nikitu Guseva, ale Američania sa zase dotiahli, keď skóroval druhýkrát Kevin Hayes.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:27
Vladislav Namestnikov vletel do útočného pásma, ale nevyšla mu kľučka na stred a puk schoval do lapačky Jimmy Howard.
39:15
Oba tímy hrajú teraz pozorne v defenzíve, pretože nechcú inkasovať úplne na konci druhej tretiny.
38:08
Tretíkrát sa opakoval rovnaký scenár. Američania zatiaľ v zápase len doťahovali, no vždy to zvládli a sú v hre o tri body.
37:43

37:43
goalUSA dali gól! Ruskí fanúšikovia ešte stále oslavovali a možno aj hráči na ľade, pretože je opäť vyrovnané. KEVIN HAYES ostal sám pred Vasilevským, pohodlne namieril a zblízka vyrovnal stav stretnutia. Asistencie: Johnny Gaudreau, Nick Bjugstad.
36:45
Hneď z nasledujúcej akcie mohli Rusi pridať ďalší presný zásah. Strelu Jevgenija Kuznecova však chytil Jimmy Howard.
36:15

36:15
goalRusko dalo gól! Američania išli do prečíslenia troch proti jednému, no nedokázali si presne prihrať a stratili puk. Rovnaká situácia sa preto opakovala na opačnej strane klziska, no Rusi ju zvládli. Vadim Šipačov našiel voľného NIKITU GUSEVA a ten bez problémov napol sieť. Asistencie: Vadim Šipačov, Jevgenij Dadonov.
35:37
Rusi si zahrajú presilovú hru. Connor Murphy dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie.
34:36
Američania majú v posledných sekundách problém rozohrať nejakú súvislú akciu. Často prichádzajú o puk po nepresnostiach.
33:30
Noah Hanifin nedokázal prihrať na útočnú modrú voľnému spoluhráčovi a vyprodukoval zakázané uvoľnenie.
32:49
Rusi mohli bleskovo odpovedať, no Jevgenij Dadonov nedokázal presne zakončiť a dorážka Šipačova takisto nebola dobrá.
32:18

32:18
goalUSA dali gól! Rusi doplatili na to, že nedokázali vyhodiť puk z vlastného obranného pásma. Využil to DYLAN LARKIN, ktorý si našiel miesto medzi kruhmi a švihom prekonal Vasilevského. Asistencia: Brock Nelson.
31:55
importantJimmy Howard výborne zasiahol proti strele Sergeja Andronova, ale vyrazil puk iba pred voľného Sergeja Plotnikova. Ruský útočník však netrafil prázdnu bránu a namieril až na ochrannú sieť.
31:03
Zápas sa hrá vo vysokom tempe a vo výbornej atmosfére. Je to vrchol základnej skupiny hranej v Kolíne nad Rýnom.
30:23
Charlie McAvoy už išiel striedať a úplne zabudol na voľného Jevgenija Dadonova, ktorý mohol ísť do brejku. Na poslednú chvíľu však zasiahol hokejkou.
29:48
Artemij Panarin výborne vystrelil z ľavého krídla. Jeho príklep skončil na pripravenom Howardovi.
29:20
Rusi mohli zaútočiť do otvorenej obrany súpera, ale Nikita Kučerov prihral Artemijovi Panarinovi iba na korčule.
28:25
Američania ihneď reagujú na inkasovaný gól pobytom v útočnom pásme. Puk zatiaľ naháňajú iba pri mantineli.
27:33

27:33
goalRusko dalo gól! Zaplnené tribúny sa opäť radujú. Ruských fanúšikov potešil kapitán ANTON BELOV, ktorý nekompromisne napriahol z vrcholu kruhov a Jimmy Howard bol bez šance. Asistencie: Sergej Plotnikov, Sergej Andronov.
26:40
Alexander Barabanov obkrúžil americkú bránu a pohotovo zasúval puk. Jimmy Howard si však postrážil bližšiu žŕdku.
26:33
importantRusi zbytočne prekombinovali nádejnú situáciu v útočnom pásme. Od modrej čiary mohol strieľať Vladislav Gavrikov, ale ešte našiel Nikitu Guseva, ktorý sa z uhla nepresadil.
25:44
importantVeľká šanca Rusov. Vladislav Namestnikov zostal voľný pred americkou bránou, predviedol prudký príklep, no Jimmy Howard zasiahol vynikajúcim spôsobom.
25:15
Viktor Antipin potiahol puk cez stredné pásmo až na vrchol pravého kruhu a strelou švihom preveril Howarda.
24:37
Noah Hanifin dvakrát za sebou nebezpečne strieľal od modrej čiary, ale ani v jednom prípade neohrozil Vasilevského bránu.
23:59
importantDvaja Američania spadli v strednom pásme, a tak sa Rusom otvoril priestor na prečíslenie. Anton Belov zvolil individuálne riešenie situácie a tesne minul bránu.
23:20
importantNahodenie od modrej čiary výborne tečoval pred bránou Andrew Copp, ale ku gólu mu chýbalo pár centimetrov.
22:50
Na opačnej strane sa do podobnej pozície dostával Jevgenij Kuznecov. Ruský útočník bol atakovaný dovoleným spôsobom a neprekonal Howarda.
22:24
Johnny Gaudreau išiel do samostatného úniku od červenej čiary, ale jeden z Rusov mu trochu posunul puk od hokejky, čo eliminovalo americkú príležitosť.
21:48
Dylan Larkin nastrelil puk medzi hráčov, ktorí stáli pred ruskou bránou a veril, že sa odrazí do siete. Andrej Vasilevskij však neinkasoval.
21:00

21:00
goalUSA dali gól! Američania sa dočkali zaslúženého vyrovnania a prerušili nepriestrelnosť ruského výberu, ktorá trvala neuveriteľných 201 minút . V presilovej hre sa presadil z dorážky do odkrytej brány KEVIN HAYES. Asistencie: Brock Nelson, Clayton Keller.
20:44
Johnny Gaudreau dostal výbornú prihrávku na ľavý kruh, odkiaľ ihneď strieľal. Andrej Vasilevskij spoľahlivo zasiahol a puk vytlačil na ochrannú sieť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 3 – 16.
Rusi odohrali najslabších dvadsať minút na turnaji, ale napriek tomu vedú. Američania boli v prvom dejstve aktívnejší, dostávali sa do šancí a súper ich musel často faulovať. Andrej Vasilevskij však všetko vyriešil a natiahol nepriestrelnosť svojho tímu na desať tretín. Jediný gól napokon dosiahol ruský výber, keď sa presadil v samostatnom úniku Nikita Gusev.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:13
Ďalšia americká presilovka. Nikita Kučerov dostal dve trestné minúty za sekanie.
18:31
Rusi úspešne zvládli dlhé oslabenie. Sergej Plotnikov sa po štyroch minútach na trestnej lavici vrátil do hry.
17:50
Ivan Telegin blokoval strelu v obrannom pásme a na striedačku sa doslova odplazil. Rozhodcovia nechali hru pokračovať.
17:29
Dylan Larkin zakončoval príklepom z pravého kruhu. Andrej Vasilevskij opäť dobre videl na puk a predviedol úspešný zákrok.
16:31
Američania premrhali prvé dve minúty v početnej výhode, ale stále majú k dispozícii ešte druhú polovicu trestu Plotnikova.
15:55
Johnny Gaudreau úspešne našiel zadovkou voľného Jacka Eichela, ktorého príklep našiel iba pripraveného Vasilevského.
14:58
Rusi mohli skórovať v oslabení. Sergej Andronov našiel pred bránou voľného Ivana Telegina, ktorý usmernil puk priamo na Howarda.
14:52
Vylúčený Charlie McAvoy sa vrátil na ľadovú plochu. Američania hrajú dlhú presilovku piatich proti štyrom.
14:31
Ruský tlak prerušilo vylúčenie. Na trestnú lavicu odišiel Sergej Plotnikov, ktorý dostal 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
13:30
Rusi štyridsať sekúnd zvierali svojho súpera, ale potom zobral puk Dylan Larkin a poslal ho ďaleko od vlastnej brány.
12:52
Rusi môžu rýchlo navýšiť svoje vedenie. Po faule Charlieho McAvoya budú hrať dvojminútovú presilovku.
12:29

12:29
goalRusko dalo gól! Zborná otvára skóre hneď z prvej väčšej príležitosti. NIKITA GUSEV ostal zabudnutý za americkou obranou, išiel sám na brankára a poslal Howardovi puk medzi nohy. Asistencie: Bohdan Kiselevič.
12:13
Jack Eichel strieľal príklepom z dobrej pozície na pravom kruhu, ale puk poslal mimo ruskej brány.
11:40
Američania sú v doterajšom priebehu zápasu jasne strelecky aktívnejší. Vasilevského ohrozili už jedenásťkrát. Howard zasahoval iba raz.
11:17
Alexander Barabanov zaváhal pri prechode útočnou modrou čiarou a vošiel do ofsajdu.
10:40
Rusi dnes zaostávajú za očakávaniami. Zatiaľ sa vôbec nedostávajú do šancí a lepší sú hokejisti zo zámoria.
09:33
Prvá polovica presilovky bola v podaní Američanov dobrá, ale Andrej Vasilevskij zlikvidoval všetky príležitosti a predĺžil ruskú nepriestrelnosť na 190 minút.
08:30
Anders Lee zostal na chvíľu voľný pred ruskou bránou a ihneď dostal prihrávku. Zblízka však trafil iba Vasilevského.
07:53
Jack Eichel vystrelil z ľavého krídla priamo do pripraveného Vasilevského. Rusi vyhodili puk cez všetky čiary.
07:33
Američania dostávajú výhodu druhej presilovky v zápase. Na trestnú lavicu odchádza Nikita Kučerov za sekanie.
07:18
Brock Nelson a Dylan Larkin sa vydali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale posledný ruský obranca situáciu prečítal.
06:56
Clayton Keller prerušil ruský prechod do útočného pásma, keď usmernil puk mimo hracej plochy. Nasleduje reklamná prestávka.
06:29
Rusi majú dnes v hľadisku obrovskú podporu a fanúšikovia prežívajú každú jednu akciu. Je vidieť, že proti Američanom je to prestížny duel.
05:51
Rusi prežili prvé oslabenie v zápase, keď súpera nepustili do gólovej šanci. Arťom Zub sa už vrátil na ľad.
05:16
Jacob Trouba vystrelil príklepom od modrej čiary, ale Rusi jeho delovku zblokovali na ochrannú sieť.
04:25
Andrej Vasilevskij mal veľa práce s dorážkami amerických hokejistov. Ivan Telegin však získal puk a vyviezol ho až k bráne súpera.
03:51
Presilovka pre zámorský výber. Arťom Zub dostal dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
03:27
Američania odštartovali duel vo výbornom tempe a dostávajú sa do šancí. Charlie McAvoy nebezpečne zakončoval z pravého krídla, ale Andrej Vasilevskij puk vyrazil.
02:45
Ruský obranca Bohdan Kiselevič pokazil rozohrávku a puk poslal iba na vlastnú striedačku. Američania majú výhodu útočného pásma.
02:10
Jevgenij Kuznecov našiel v druhej vlne korčuľujúceho obrancu Ivana Provorova, no jeho pokus Američania zablokovali.
01:32
Rusi nezačali najlepšie. Chýba im rýchlosť a pri puku sú zatiaľ rýchlejšie americkí reprezentanti.
01:10
Nick Bjugstad sa ocitol vo výbornej príležitosti medzi kruhmi. Americký útočník strieľal švihom, ale puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.
00:07
Andrej Vasilevskij stratil puk za vlastnou bránou, keď ho obral Brock Nelson. Američan však nemal voľného spoluhráča na prihrávku.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Už pri nástupe na ľad je v hľadisku búrlivá atmosféra. Prevahu majú Rusi, ktorí súpera vypískali a svojich ocenili potleskom.
Úvodné zostavy:

Rusko: Vasilevskij (Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov (C), Provorov, Zub, Orlov – Telegin, Andronov (A), S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Tkačov, Panarin, Kučerov – Ničuškin, Kuznecov, Barabanov – Tkačov.

USA: Howard (Hellebuyck) – C. Murphy (C), Hanifin, Trouba, DeKeyser, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk – Eichel, Keller, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – J. Gaudreau, Bjugstad, K. Hayes – Copp, Dvorak, Compher –Greenway.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu priamo z dejiska MS v hokeji 2017. V priamom súboji o prvé miesto v kolínskej skupine sa proti sebe postavia Rusko a Spojené štáty americké.

Rusko kráča turnajom bez jedinej porážky, v šiestich zápasoch nazbieralo sedemnásť bodov a je na prvom mieste A-skupiny. Zborná sa môže pochváliť najlepšou ofenzívnou a najlepšou defenzívou na svetovom šampionáte, keďže strelila 32 gólov a inkasovala iba 5. Výber Olega Znaroka odštartoval pomalšie, keď v prvom dueli otáčal skóre so Švédskom a vyhral 2:1 až po samostatných nájazdoch. Potom však zdolal Talianov 10:1, Nemcov 6:3, Dánov 3:0, Slovákov 6:0 a Lotyšov 5:0. Nepriestrelnosť ruských brankárov momentálne trvá 180 minút a 50 sekúnd. Oveľa viac priestoru medzi troma žŕdkami však dostáva Andrej Vasilevskij, ktorý by mal byť jednotkou aj v kľúčových zápasoch vyraďovacích bojov.

USA majú stále reálnu šancu vyhrať svoju skupinu, ale potrebujú trojbodový zápis proti Rusom. Zámorský výber mal náročný úvod turnaja, keď bol ešte nezohraný a postavil sa proti domácej reprezentácii. Vtedy prehral tesne 1:2, no v nasledujúcich piatich vystúpeniach nestratil ani bod. Američania sa dobre naladili vysokým víťazstvom 7:2 nad Dánskom a následne zdolali vo vyrovnanom súboji Švédov 4:3. V dueli proti papierovo slabším celkom takisto nezaváhali, keď porazili Taliansko 3:0, Lotyšsko 5:3 a Slovensko 6:1.

Rusko a USA hrali proti sebe na vlaňajších MS v dueli o tretie miesto. Zborná vtedy na domácej pôde prevalcovala súpera a vyhrala jasne 7:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Američania otočili stav zápasu s Ruskom a stali sa víťazmi A-skupiny