79.

Tomáš Sklenárik

9

+ 8:39 min

OBERTILIACH. Slovenská biatlonistka Henrieta Horvátová vybojovala v nedeľných vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km na MS v rakúskom Obertilliach striebornú medailu.

S jedinou chybou na strelnici stratila na víťazku Francúzku Camille Benedovú 1:25,4 min. Tretia skončila Talianka Betarice Trabucchiová (+1:34,3).

Pre Slovensko je to už druhá medaila na prebiehajúcom svetovom šampionáte juniorov a kadetov. V sobotu získala Ema Kapustová bronz v individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km.

Horvátová mala na strelnici bilanciu 0-1-0-0 a bežecky sa na trati postupne zlepšovala, takže v cieli ju predstihla iba Benedová, ktorá ako jediná v konkurencii 90 štartujúcich vybielila všetky terče. Horvátová druhým miestom dosiahla svoj doteraz najlepší výsledok na vrcholnom podujatí.

"Stále tomu neverím, aj keď mám medailu na krku. Veľmi sa teším, formu som si načasovala správne. Nešla som na štart s nejakými očakávaniami, aby som to nepokazila. Začala som fajn a na trati som si držala tempo.

Pred posledným výstrelom som už cítila dosť veľký tlak, preto som si spravila dlhšiu pauzu a dala som si na ňom záležať. Je to skvelý pocit a budem sa snažiť zvládnuť čo najlepšie aj ďalšie preteky na MS," povedala Horvátová pre portál slovenskybiatlon.sk.

Ďalšia Slovenka Zuzana Remeňová skončila na 23. mieste s tromi chybami (1-1-0-1) a so stratou 3:50,7 min., Júlia Machyniaková obsadila 41. priečku (2-0-1-2, +5:26,7) a Lucii Michaličkovej patrila až s deviatimi nepresnými výstrelmi (3-2-1-3) 75. pozícia s mankom 10:38,4 min.

Zlato vo vytrvalostných pretekoch na MS juniorov a kadetov v nedeľnej súťaži na 15 km zdolal nemecký biatlonista Philipp Lipowitz o jedenásť sekúnd Slovinca Alexa Cisara.

Slovákom sa príliš nedarilo, Lukáš Ottinger skončil s piatimi minutými terčíkmi na 59. mieste s mankom 5:58 minúty na víťaza, Peter Golian obsadil 63. priečku (+6:18), Samuel Hubač bol 65. (+6:36) a Tomáš Sklenárik figuroval na 79. pozícii so stratou 8:39 min.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Ďalšia medaila pre slovenský biatlon. Horvátová vybojovala na juniorských MS striebro