93.

Jakub Lešták

+ 11:42,6 min

10

OBERTILLIACH. Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala v sobotných vytrvalostných pretekoch kadetiek na 10 km na majstrovstvách sveta juniorov bronzovú medailu.

V rakúskom Obertilliach predviedla ako jediná spomedzi 99 pretekárok čistú streľbu, za víťazkou Jeanne Richardovou z Francúzska zaostala o 1:03,1 minúty. Striebro si vybojovala Slovinka Lena Repincová (+32,7 s).

"Ešte teraz tomu neverím. Som šťastná z toho, že sa mi konečne podarili štyri nuly po dlhých, dlhých pretekoch. Na trati to nebolo to, čo by som chcela, trošku mi tam stuhli nohy, ale lyže išli.

Po poslednej stojke som chcela predviesť, že sa zatnem a že to ešte dobehnem v slušnom čase. Snažila som sa rozložiť si tempo, aby som to zvládla, ale v poslednom kole som mala už fakt dosť. Čo sa týka streľby, ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným.

Na strelnici som toho už viac predviesť nevedela, ale na trati ešte je čo zlepšovať," uviedla Kapustová pre portál slovenskybiatlon.sk.

Ďalšia Slovenka Kristína Makovýniová spravila na strelnici jednu chybu a obsadila 29. priečku (+4:53), Sára Pacerová bola so stratou 7:12 min. na 54. pozícii a Veronika Holmiková skončila 66. s mankom 9:21 min. na víťazku.

Zlato v sobotných vytrvalostných pretekoch kadetov na 12,5 km na majstrovstvách sveta juniorov získal ruský biatlonista Denis Irodov. Zo Slovákov skončil najlepšie na 48. mieste Adam Černák s mankom vyše päť minút.

Bruno Melicher bol 68., Sebastián Ilavský obsadil 72. priečku a Jakub Lešták sa umiestnil na 93. pozícii.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Jediná mala čistú streľbu. Kapustová má bronz z juniorských MS v biatlone