Slovensko v mixe dvojíc na MS stiahli. Bolo to hrozné, vraví Machyniaková

Slovenská biatlonistka Veronika Machyniaková na trati počas súťeže miešaných štafiet na 4x6 km na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve. (Autor: Michal Svitok TASR)
SITA|20. feb 2020 o 16:06

Zlato opäť získalo Nórsko.

MS v biatlone 2020

Miešané single štafety (6 km + 7,5 km) - Anterselva (Tal.) - výsledky

1.NórskoMarte Olsbuová Röiselandová, Johannes Thingnes Bö34:19,9 min (0+6)
2.NemeckoFranziska Preussová, Erik Lesser+17,6 s (0+5)
3.FrancúzskoAnais Bescondová, Emilien Jacquelin+29,8 s (0+4)
10.Ukrajina +1:27,2 min (0+8)
26.SlovenskoVeronika Machyniaková, Tomáš Hasilla+1 kolo (0+6)

ANTERSELVA. Nórska dvojica Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö získala titul majstra sveta v pretekoch miešaných single štafiet na šampionáte v biatlone v talianskej Anterselve.

Nóri absolvovali preteky na 6 + 7,5 km so šiestimi dobíjaniami na strelnici vo výslednom čase 34:19,9 min a o 17,6 s rýchlejšie ako nemecké duo Franziska Preussová, Erik Lesser (0+5).

Bronz si vybojovali Francúzi v zostave Anais Bescondová, Emilien Jacquelin, za víťaznými Nórmi zaostali o 29,8 s (0+4).

Nórsko má už siedmu medailu

Olsbuová Röiselandová a Johannes Bö zvíťazili v single mix štafete na majstrovstvách sveta aj pred rokom vo švédskom Östersunde, kde mala táto najmladšia biatlonová disciplína premiéru na MS.

Aktuálne v Anterselve získali už siedmu medailu pre Nórsko na MS 2020, z toho tretiu zlatú.

Severania podľa očakávania dominujú medailovej bilancii krajín na svetovom šampionáte v Südtirol Arene.

Slovenskí tréneri sa rozhodli dať šancu menej vyťaženým pretekárom na MS, resp. takým, na ktorých nečaká v nedeľu záverečná disciplína šampionátu - preteky s hromadným štartom. Dvojica Veronika Machyniaková, Tomáš Hasilla však preteky nedokončila.

Machyniaková mala zdravotné problémy

Organizátori stiahli slovenské duo z trate ešte pred záverečným úsekom, na ktorý mal vybehnúť Hasilla. Najlepšie single mix štafety dostihli Machyniakovú o jedno kolo.

Slováci boli v čase predčasného konca na 26. mieste so šiestimi dobíjaniami na strelnici. Celkovo preteky z tohto dôvodu nedokončilo osem z pôvodne tridsiatich dvojíc. Slovenská zástupkyňa Machyniaková priznala v cieli zdravotné problémy.

"Bolo to hrozné, už v prvom kole som mala kŕče v bruchu, nebolo mi dobre. Vôbec som si to neužila," uviedla slovenská novicka na MS pre RTVS.

Poradie SP v zmiešaných štafetách (po 6 z 8)