Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. feb 2021 o 13:35

Slováci sa dostanú k slovu neskôr.

OBERSTDORF. Kvalifikáciou bežcov na lyžiach odštartovali v stredu v nemeckom Oberstdorfe majstrovstvá sveta v severskom lyžovaní.

Najrýchlejší na tratiach na desať, resp. päť kilometrov s intervalovým štartom boli rodák z Talianska vo farbách Thajska Mark Chanloung a Baiba Bendiková, známa lotyšská biatlonistka.

Bendiková dala prednosť štartu na šampionáte klasikov pred budúcotýždňovým podujatím Svetového pohára v biatlone v Novom Meste na Morave a kvalifikáciu ovládla suverénne s náskokom 24,3 sekundy pred Karen Chanloungovou z Thajska.

Slováci v kvalifikácii nemuseli štartovať, prvýkrát sa na šampionáte predstavia až vo štvrtok v šprinte klasickou technikou Alena Procházková a Barbora Klementová.

Jediný slovenský zástupca medzi mužmi Ján Koristek sa na štart v najkratšej disciplíne nepostaví.

Jarné počasie a nezvyčajne vysoké teploty prinútili organizátorov upraviť program prvých dvoch dní šampionátu.

Stredajšia kvalifikácia v behu na lyžiach mužov a žien sa namiesto skorého popoludnia začala už o 9.00.

V rovnakom čase je na programe aj štvrtková kvalifikácia šprintu, vyraďovacia časť bude o 11.30 h.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»MS sa začali zaujímavo. Kvalifikáciu vyhrali biatlonistka a Talian v drese Thajska