Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Kapitán Peru Guerrero nevzdáva boj o zníženie trestu za doping

Príchod Paola Guerrera na Športový arbitrážny súd v Lausanne. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 26. máj 2018 o 11:39

Guerrero sa stretol s prezidentom FIFA Giannim Infantinom, ktorý mu však oznámil, že mu nevie pomôcť.

LIMA. Peruánsky futbalový zväz sa nechce zmieriť s neúčasťou svojho kapitána Paola Guerrera na nadchádzajúcich MS a o pokúsi sa zabojovať o zrušenie jeho trestu pred najvyšším švajčiarskym súdom.

Tridsaťštyriročného útočníka v októbri 2017 pozitívne testovali na zakázaný benzoylekgonín, čo je metabolit kokaínu. Bývalý hráč Bayernu Mníchov a Hamburgeru SV tvrdil, že látka bola obsiahnutá v čaji a neužil ju na zvýšenie výkonnosti.

Prezident zväzu Edwin Oviedo vo svojom vyhlásení uviedol, že Guerrero je veľmi cenný a dôležitý člen tímu a zdôraznil odhodlanie zväzu vyriešiť túto situáciu:

"Zvolili sme si túto cestu s presvedčením, že je v našich silách zabezpečiť Paolovu účasť na MS." Rozhodnutie súdu očakávajú koncom budúceho týždňa.

Guerrerovi našli v tele zakázanú látku v októbri minulého roka po kvalifikačnom zápase proti Argentíne (0:0), za čo dostal zákaz činnosti na 14 mesiacov, ktorý neskôr Športový arbitrážny súd (CAS) znížil na 6 mesiacov.

Ten mal vypršať v máji, no po odvolaní sa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) mu trest tesne pred koncom predĺžili na pôvodných 14 mesiacov, čím stratil možnosť zúčastniť sa MS.

Guerrero sa tento týždeň stretol s prezidentom FIFA Giannim Infantinom, ktorý mu však oznámil, že mu v tejto situácii nevie pomôcť.

Futbalisti Peru sa na svetovom šampionáte predstavili naposledy v roku 1982 v Španielsku. V C-skupine nastúpia proti Francúzsku, Austrálii a Dánsku.

Súvisiace články