Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Messi sa chce vyhnúť blamáži. Čo rozhodne o postupe?

Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|Publikované 25. jún 2018 o 12:16

V prípade rovnosti bodov rozhoduje v prvom rade skóre, nie vzájomný zápas.

BRATISLAVA. Na svetovom šampionáte v Rusku vrcholia boje v základných skupinách. Z každej postúpia dva najlepšie tímy do osemfinále, ktoré sa hrá podľa vopred nastaveného pavúka.

Viacero favoritov musí do posledného zápasu tvrdo bojovať o postup. Napríklad Argentína sa snaží vyhnúť blamáži v podobe vypadnutia už v základnej skupine. Čo teda rozhodne?

Ak budú mať v tabuľke dva alebo viac tímov rovnaký počet bodov, o poradí bude ako prvé kritérium rozhodovať skóre, teda nie výsledok vzájomného zápasu zainteresovaných tímov.

Bilancia zo vzájomných zápasov pri rovnosti bodov rozhoduje ako prvé kritérium napríklad na hokejových šampionátoch, vo futbalových ligách aj v mnohých iných športoch.

Na majstrovstvách sveta vo futbale však toto kritérium príde na rad až ako štvrté.

O poradí tímov v skupine rozhoduje postupne najskôr počet bodov zo všetkých zápasov, rozdiel skóre a vyšší počet strelených gólov.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.