Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Mourinho: Vrátim sa do Anglicka

José Mourinho (Autor: TASR)
SITA|23. mar 2011 o 13:38

José Mourinho vyhlásil, že najbližšou zastávkou v jeho kariére bude Anglicko.

MADRID. Štyridsaťosemročný Portugalčan José Mourinho pôsobil v rokoch 2004 - 2007 v tíme FC Chelsea, následne sa na dva roky udomácnil v Interi Miláno a od leta prijal výzvu trénovať "biely balet". Prakticky bez prestania ho médiá v rôznych krajinách spájajú s návratom do Premier League.

Najčastejšie sa špekuluje o tom, že by sa mal stať nástupcom "nesmrteľného" Sira Alexa Fergusona pri kormidle Manchestru United, záujem vraj ale prejavil i Manchester City. Úvahy tohto typu výdatne podporované vyhláseniami samotného Mourinha sa začali objavovať so zvýšenou intenzitou po odhalení údajného konfliktného vzťahu svojského rodáka zo Setúbalu s generálnym manažérom Realu Jorgem Valdanom.

"Anglicko mi stále chýba, tá krajina bude mojím ďalším pôsobiskom. Zanechal som za sebou nedokončenú prácu. Taktiež si myslím, že aj Anglicko si ma pýta naspäť, no nie? Z môjho pohľadu určite išlo o najkrajšie obdobie v kariére. Páčilo sa tam mne i mojej rodine," povedal Mourinho v rozhovore pre The Sun.

"S Realom Madrid mám ešte trojročnú zmluvu. Ide o najväčší, no zároveň najkomplikovanejší klub na svete. Dvakrát som ponuku jeho zástupcov odmietol, do tretice im to vyšlo. V Taliansku som si vyskúšal svoje schopnosti v takticky vyspelej lige. Serie A či Primera División však nie je Premier League. Ľudia sa ma neustále pýtajú, prečo mám tak veľmi rád Anglicko. Vlastne ani neviem, jednoducho mám."

Súvisiace články