Marc Márquez vyhral VC Nemecka 2021 v MotoGP.
Marc Márquez vyhral VC Nemecka 2021 v MotoGP. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. jún 2021 o 16:27

Márquez sa ťažko zranil minulý rok pri páde.

SACHSENRING. Šesťnásobný majster sveta Marc Márquez triumfoval v nedeľu na Veľkej cene Nemecka cestných motocyklov v triede MotoGP.

Španiel slávil svoj prvý triumf od návratu po dlhodobom zranení.

Márquez sa ťažko zranil minulý rok pri páde, musel trikrát na operáciu a vynechal prakticky celú sezónu.

Triumfom vykúpil aj svojho zamestnávateľa Hondu, ktorý čakal na úspech v MotoGP od novembra 2019.

Druhé miesto obsadil pred prázdnymi tribúnami Portugalčan Miguel Oliveira (KTM), tretí prišiel do cieľa líder priebežného poradia Francúz Fabio Quartararo (Yamaha).

Veľká cena Nemecka 2021

MotoGP:

1. Marc Márquez (Španielsko/Honda) 41:07,243 min, 2. Miguel Oliveira (Portugalsko/KTM) + 1,610 s, 3. Fabio Quartararo (Francúzsko/Yamaha) + 6,772 s

Priebežné poradie:

1. Fabio Quartararo (Francúzsko/Yamaha) 131 b, 2. Johann Zarco (Francúzsko/Ducati) 109 b, 3. Jack Miller (Austrália/Ducati) 100 b

Moto2:

1. Remy Gardner (Austr./Kalex) 39:39,191 min, 2. Arón Canet (Šp./Boscoscuro) + 6,158 s, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) + 7,030 s

1. Remy Gardner (Austr./Kalex) 164 b, 2. Raul Fernandez (Šp./Kalex) 128 b, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) 117 b

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Absolvoval tri operácie a vynechal sezónu. Márquez vyhral prvé preteky po zranení