Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Moravčík: Slováci a Škóti sa pobijú o druhé miesto v skupine

Ľubomír Moravčík je už slovenskou futbalovou legendou. Nedávno si v Poprade zahral v zápase legiend Premier League s hráčmi Česka a Slovenska. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. aug 2015 o 19:28

V minulosti hrával za národný tím Československa i Slovenska. Ľubomír Moravčík si myslí, že súčasný reprezentačný výber je sebaistý a na deväťdesiatdeväť percent postúpi na ME 2016 do Francúzska.

BRATISLAVA. Bývalý slovenský futbalista Ľubomír Moravčík predpokladá, že výbery Slovenska a Škótska budú bojovať o druhé miesto v kvalifikačnej skupine o postup na MS 2018 do Ruska.

Ako je známe, minulotýždňový žreb v Petrohrade spojil okrem spomenutých krajín do jednej skupiny aj Anglicko, Slovinsko, Litvu a Maltu.

"Anglicko je číslo jeden, medzi Slovenskom a Škótskom to bude veľmi tesné," povedal pre BBC Sport niekdajší československý aj slovenský reprezentant. Na klubovej úrovni si obliekal i dres Celticu Glasgow.

"Anglické mužstvo je favoritom, ostatné krajiny budú nebezpečné, ale o druhé miesto zvedú boj Slovensko a Škótsko. Vo futbale je však možné všetko, nedávno sme dokonca zdolali Španielsko," pokračoval.

V kvalifikácii na ME 2016 porazili Slováci aj Španielsko.

"Slováci sú teraz vo forme. Spolu s Anglickom zatiaľ nestratili ani bod v kvalifikácii ME 2016. Čo je veľmi dôležité, Slovensko má dobrého trénera," hodnotil päťdesiatročný Moravčík.

"Máme ešte mladý tím a dvoch špeciálnych hráčov - Martina Škrtela a Mareka Hamšíka. Naše mužstvo je technické. Jedinou slabšou stránkou je, že nemáme top útočníka. Adam Nemec išiel do Ameriky a ak bude pravidelne hrávať, budeme mať vyriešený aj tento problém."

Moravčík už jednou nohou vidí svojich krajanov na budúcoročných ME vo Francúzsku. Ako hráč tam pôsobil v St. Étienne a Bastii.

"Mužstvo je sebaisté, zostáva mu odohrať štyri zápasy. Povedal by som, že sme na deväťdesiatdeväť percent vo Francúzsku," skonštatoval Moravčík.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články