Futbalisti Lyonu na ilustračnej snímke.
Futbalisti Lyonu na ilustračnej snímke. (Autor: archív TASR/AP)
SITA|10. aug 2014 o 19:14

Výsledky 1. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaž Ligue 1 v nedeľu.

PARÍŽ. Futbalisti Olympique Lyon naplno bodovali v úvodnom zápase novej sezóny francúzskej Ligue 1. Na domácom trávniku zdolali v nedeľňajšom 1. kole Stade Rennes 2:0.

AS Monaco vykročil do novej ligovej sezóny neúspešne. Doma podľahol ôsmemu tímu minulého ročníka Lorientu 1:2.

Jediný gól "kniežat" strelil v 78. minúte uzdravený kolumbijský kanonier Radamel Falcao, keď vyrovnal na priebežných 1:1.

Víťazstvo hostí zariadil tri minúty pred vypršaním riadneho hracieho času Valentin Lavigne. Monaco dohralo zápas bez obrancu Ricarda Carvalha, ten videl v 67. minúte druhú žltú kartu a putoval predčasne pod sprchy. Lorient vyhral na pôde Monaca po prvý raz od roku 1998.

sumár - 1. kolo:

Olympique Lyon - Stade Rennes 2:0 (0:0)

Góly: 64. Malbranque, 73. Lacazette (z 11 m), 34 000 divákov

AS Monaco - Lorient 1:2 (0:1)

Góly: 78. Falcao (z pok. kopu) - 9. Aboubakar (z pok. kopu) 87. Lavigne, ČK: 68. R. Carvalho (AS Monaco) po druhej ŽK