UFC: Tesné víťazstvo. Martin Buday si poradil s ďalšou výzvou

Martin Buday a Lukas Brzeski.
Martin Buday a Lukas Brzeski. (Zdroj: UFC Fight Pass)
SvetMMA|14. aug 2022 o 00:35

Úspešná noc pre slovenské farby.

SAN DIEGO. Nezaváhal. Slovenský reprezentant Martin Buday si aj v druhom vystúpení na najvyššom fóre zmiešaných bojových umení pripísal výhru.

Na turnaji UFC on ESPN 41 si tridsaťročný bojovník poradil s Poliakom Lukasom Brzeskim po troch kolách na body.

Pre Budaya ide už o desiate víťazstvo v rade na profesionálnom okruhu.

Druhý zápas Budaya v svetovej organizácii sa niesol v znamení postojovej bitky.

Slovák si počas patnástich minút v oktagone vymienal so svojím protivníkom tvrdé údery. Aj keď v sa mu v prvom kole nedarilo, duel dokázal nakoniec zvrátiť.

O víťazstve Martina Budaya rozhodli dvaja rozhodcovia, ktorí sa v konečnom zúčtovaní priklonili na jeho stranu. Tretí bodový arbiter sa pritom postavil na stranu Poliaka.

Bolo to tesné, ale užil som si to. Je to už dlho, čo som mal takýto súboj. Moj plán bol pracovať na pletive, čo ale Brzeski bránil, takže mi ostávalo tlačiť a neustále ísť vpred,“ povedal na margo duelu rodák z Nitry.

pasník z trnavského tímu Spartakus Fight Gym sa do UFC dostal v októbri minulého roka.

Zmluvu s americkou organizáciou si vtedy vyslúžil zdolaním Američana Lorenza Hooda na podujatí Dana White's Contender Series.

Na domácej pôde sa Buday dostal do pozorností fanúšikov svojím ťažením v najväčšej československej lige Oktagon MMA, kde pred odchodom do Spojených štátov amerických získal titul v ťažkej váhe.

Nachádzate sa tu: