Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Miestenku si vybojoval na úkor Martikána. V Riu sníva o zlatej medaile

Matej Beňuš. (Autor: TASR)
SITA|4. aug 2016 o 22:35

Bolo veľmi náročné bojovať proti Michalovi Martikánovi, ktorý získal medailu na predchádzajúcich piatich olympiádach, vraví Matej Beňuš.

RIO DE JANEIRO. Jednou z medailových nádejí Slovenska na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro je Matej Beňuš.

Vo vodnom slalome sa však môže stať čokoľvek, všetko môže zhatiť jediný okamih.

Do Brazílie sa 28-ročný Bratislavčan prebojoval na úkor ďalších dvoch výborných reprezentantov v C1 - Michala Martikána a Alexandra Slafkovského.

"Bolo veľmi náročné bojovať proti Michalovi Martikánovi, ktorý získal medailu na predchádzajúcich piatich olympiádach. Navyše máme aj ďalšieho kvalitného singlkanoistu Alexandra Slafkovského. Slovensko tak má v elitnej päťke až troch pretekárov," povedal Matej Beňuš po jednom z tréningov pred začiatkom OH 2016.

Člen ŠKP Bratislava sa na olympiádu v Riu pripravoval svedomito a v Brazílii strávil za ostatný rok mnoho času. To so sebou prinieslo odlúčenie od rodiny.

"Moji dvaja synovia a manželka mi veľmi chýbajú. Sú to náročné chvíle byť tak dlho mimo domova," pokračoval Beňuš.

Matej Beňuš s ocenením pre najlepšieho slovenského kanoistu za rok 2015. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)

Jeho sen na OH 2016 je jasný - zisk najcennejšej medaily.

"V tomto roku som absolvoval iba päť pretekov, preto je náročné hovoriť o cieľoch. Prípadný zisk zlata by bol pre mňa v športovej sfére všetkým," dodal.

Vyjadrenia Matej Beňuša priniesol oficiálny informačný systém OH 2016.

Súvisiace články