Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Michalovčanky opäť v reprezentácii, zatiaľ len do júna

SITA|Publikované 26. mar 2009 o 11:56

Tréner reprezentácie hádzanárok Slovenska Ľubomír Popluhár bude pri tvorbe nominácie na najbližšie akcie môcť počítať už aj s hráčkami Iuventy Michalovce.

BRATISLAVA/MICHALOVCE.

Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi dosiahol na stredajšom rokovaní s vedením podľa tabuľky WHIL momentálne najlepšieho slovenského tímu dohodu o uvoľňovaní hráčok zemplínskeho klubu pre potreby národného tímu. "Neboli to jednoduché a ani krátke rokovania, ale som nesmierne rád, že sme sa dohodli. Myslím si, že pre slovenskú ženskú hádzanú je to výborná správa. S hráčkami Michaloviec bude naša reprezentácia silnejšia, čo je pred kvalifikačným súbojmi s Maďarskom dôležité," povedal pre slovakhandball.sk prezident SZH Pavol Derfényi.

Dohoda zatiaľ platí do konca júna tohto roka, obe zainteresované strany čakajú ešte rokovania ohľadom ďalšej budúcnosti. "Predbežne sme sa dohodli, že naše hráčky v reprezentácii budú oslobodené od akýchkoľvek finančných postihov do júna tohto roku. Čo bude potom, uvidíme, ale istotne o tom budeme neskôr rokovať," doplnil člen správnej rady michalovského klubu Tibor Mačuga.

Celý problém vznikol, keď vedenie Iuventy Michalovce oznámilo svojim hráčkam, že v prípade zranenia počas reprezentačnej akcie im nebude hradiť zdravotné poistenie a ani nebudú poberať plat. Z tohto dôvodu sa pred nedávnym medzinárodným turnajom O štít mesta Cheb vzdali reprezentácie brankárka Katarína Harišová a krídelníčka Mária

Kormidelníka Sloveniek Ľubomíra Popluhára správa o vyriešení patovej situácie potešila. "Rozhodnutie som privítal. Som rád, pretože vzhľadom na úzkou špičkou obmedzené možnosti výberu hráčok sa nám každá kvalitná zíde," uviedol pre agentúru SITA kouč žien SR a pokračoval: "Pri tvorbe nominácie budem vyberať najlepšie hráčky bez ohľadu na to, ako to potom dopadne s ich ďalším uvoľňovaním. Na druhej strane ohraničenie dohody koncom júna považujem za neštandardné riešenie."

Slovenské hádzanárky čaká v júni II. fáza kvalifikácie o postup na MS 2009 v Číne. V dvojzápase play off budú o účasť na svetovom šampionáte bojovať s favorizovaným Maďarskom. "Do širšieho kádra určite počítam s tými Michalovčankami, ktoré som mal k dispozícii v Poľsku na turnaji I. fázy kvalifikácie MS. Teda s brankárkou Katarínou Harišovou a krídelníčkou Máriou Hricíkovou. Výnimkou je len pivotka Lívia Kalaninová, ktorá je, žiaľ, momentálne zranená. Kanonierka Dittelová sa v uplynulom období vždy ospravedlňovala z rôznych dôvodov, takže neviem, ako by zareagovala na prípadnú pozvánku. Čo sa týka ostatných hráčok, zatiaľ neviem povedať," dodal Ľ. Popluhár na margo zaradenia hráčok Iuventy do nominácie.

Súvisiace články