Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kozáka teší forma Ďuriša. Potrebujeme takého futbalistu, hovorí

Michal Ďuriš (vpravo) aj v Thajsku ukázal zlepšenú formu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 24. mar 2018 o 19:00

Slovenský útočník dal na Cypre v piatich zápasoch sedem gólov, presadil sa aj v prípravnom dueli v Thajsku.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový útočník Michal Ďuriš aj na medzinárodnom turnaji King´s Cup v Thajsku (22. - 25. marca) potvrdil, že pôsobenie na Cypre (od januára 2018) mu prospelo po všetkých stránkach.

V semifinále Kráľovského pohára v Bangkoku dokázal v úplnom závere prvého polčasu vydarenou hlavičkou dať víťazný gól do bránky Spojených arabských emirátov, ktorý zverencov Jána Kozáka po výsledku 2:1 posunul do nedeľňajšieho finále s domácim Thajskom.

Bol to Ďurišov piaty reprezentačný gól.

Futbalový útočník, ktorý v januári 2017 prestúpil z Viktorie Plzeň do ruského FK Orenburg, ho zaznamenal po dlhom čase, lebo štvrtý reprezentačný zásah z jeho produkcie padol 29. mája 2016.

Na Cypre dal sedem gólov v piatich zápasoch

Michal Ďuriš má skvelú streleckú formu. Po nedávnom odchode z Ruska na hosťovanie na Cyprus sa mu dari aj v miestnej lige. V piatich majstrovských zápasoch dokázal dať sedem gólov.

Rodák z Uherského Hradišťa je v jarnej časti sezóny dokonca v takej forme, že si ňou opäť vypýtal pozvánku do A-mužstva SR. A zaslúžene.

Aj preto ho Ján Kozák v prvom súboji King´s Cup 2018 postavil na hrot útoku.

"Ja som s ním hovoril. Povedal som mu, že teplo na Cypre mu viac vyhovuje ako ruská zima v Orenburgu. Jeho strelecká bilancia ukázala, že na Cypre strelecky 'rozmrzol'," povedal Kozák na margo 37-násobného reprezentanta.

"Samozrejme, je dobré aj preňho, aj pre slovenskú reprezentáciu, že sa opäť strelecky presadil. Jeho bilancia v cyperskej lige zaslúžene vzbudila záujem. Niet divu, že o jeho služby sa začali zaujímať aj iné špičkové cyperské kluby. Dokonca máme informácie, že interes prejavujú aj mužstvá z iných krajín. To je preňho dobré," spokojne konštatoval 63-ročný tréner Ján Kozák.

Potrebuje takého hráča

"Ďuriš si na Cypre urobil dobré meno. Teraz sa budú naňho inak pozerať aj v Orenburgu, ak sa tam vráti. Určite mu dajú iné šance a väčší priestor, aby dokázal aj v ich drese strieľať góly. Ale taký je futbalový život. Raz to ide ako po masle a inokedy zasa nie, nech robíte čokoľvek," pripomenul Kozák.

"Jeho návrat medzi strelcov nám zahral do kariet. Na poste hrotového hráča potrebujeme šikovného strelca. V minulosti ukázal, že to vie," pokračoval.

"V reprezentácii teraz potrebujeme takého futbalistu. Potrebujeme hráča, ktorý vie dávať góly. Dokázal to v minulosti, potom sa odmlčal. Mal zdravotné problémy. Dostal sa z toho. Vyliečil sa zo zranení. Verím, že sa mu bude dariť nie iba v cyperskej lige, ale aj v našej reprezentácii,"."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.