Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Mexiko a Kostarika začali Gold Cup výhrami 5:0

Israel Castro (vľavo) z Mexika v súboji s Rodolfom Zelayom. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. jún 2011 o 07:58

Favorizované futbalové reprezentácie Mexika a Kostariky zaznamenali v úvodných dueloch Gold Cupu, šampionátu krajín Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti, zhodné víťazstvá 5:0.

DALLAS.

Obhajcovia titulu Mexičania v zápase A-skupiny deklasovali pred 80-tisícovou návštevou na štadióne v Dallase slabučký Salvador, keď sa hetrikom blysol útočník Manchestru United Javier Hernandez. Favorit zlomil odpor outsidera až v druhom polčase, keď po bezgólovom úvodnom dejstve strelili "El Tri" v rozpätí dvanástich minút štyri góly. Kostaričania v druhom súboji A-skupiny nadelili pätorku Kubáncom.

Do štvrťfinále postúpia prvé dve mužstvá zo všetkých troch skupín a dvaja najlepší z tretích miest. Finále je na programe 25. júna na pasadenskom Rose Bowl v Kalifornii.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov úvodného dňa šampionátu krajín Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti - CONCACAF Gold Cup 2011:

A-skupina:

Kostarika - Kuba 5:0 (2:0)

Góly: 7. a 46. Urena, 41. Saborio, 47. Mora, 71. Samuels

Mexiko - Salvádor 5:0 (0:0)

Góly: 60., 67. a 90.+ Hernandez, 55. Juarez, 58. De Nigris, ČK: 90.+ Gonzalez (Salvádor)