Druhý Slovák v štartovom poli Martin Benko prišiel do cieľa na 31. mieste.

1.Kevin BenavidesArgentínaHonda3:07:14 h
4.Luís CorreiaPortugalskoYamaha+1:22 min
5.Štefan SvitkoSRKTM+1:51
6.Pablo QuintanillaČileHusqvarna+4:17
...
31.Martin Benko SRKTM+57:20

MERZOUGA. Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil piatu priečku vo štvrtkovej 4. etape na MerzougaRally v Maroku, prípravnom podujatí pred budúcoročnými pretekmi Rely Dakar.

Tridsaťpäťročný Žaškovčan zaostal za víťazným Argentínčanom Kevinom Benavidesom o 1:51 min a v celkovom poradí poskočil o jednu pozíciu na 9. miesto s mankom 50:22 min.

Benavides zvíťazil s náskokom 12 sekúnd pred Američanom Rickym Brabecom, tretí skončil s odstupom 56 sekúnd Španiel Juan Pedrero García.

Druhý Slovák v štartovom poli Martin Benko prišiel do cieľa ako 31. v poradí (+57:20 min).

Celkovo vedie Barreda o 6:33 min pred Benavidesom, tretí je Quintanilla (+11:51). Benkovi patrí 26. pozícia (+5:04:23 h). Jazdci na Merzouga Rally absolvujú ešte jednu etapy.