Merzlikins podpísal s Columbusom na 5 rokov

Oh My Hockey|22. sep 2021 o 16:15

Brankár Blue Jackets Elvis Merzlikins podpísal 5-ročnú zmluvu, ktorá mu vynesie 27 miliónov dolárov s ročným cap hitom 5,4 miliónov dolárov. Kontrakt začne platiť od budúcej sezóny, keďže má tento 27-ročný brankár platnú zmluvu ešte na ďalší rok, s cap hitom 4 milióny dolárov.

O novej zmluve informoval novinár Aaron Portzline z magazínu The Athletic. Tu píše, koľko Merzlikins zarobí počas jednotlivých sezón:

Merzlikinsa Jackets draftovali na 76. mieste v roku 2014. Pred príchodom do NHL odohral šesť sezón vo Švajčiarsku za HC Lugano, kde bol dvakrát najlepším brankárom Národnej ligy. Debutu v drese Blue Jackets sa dočkal v októbri 2019, keď od Pittsburghu inkasoval sedem gólov, z toho päť v druhej tretine. Svojich prvých osem zápasov v lige prehral.

191 centimetrov vysoký rodák z Rigy doteraz štartoval v 54 zápasoch NHL, z ktorých 21 vyhral. Úspešnosť zákrokov drží na 92 percentách, v priemere inkasuje 2,54 gólu na zápas a vo svojej kariére si pripísal sedem čistých kont. 

V budúcej sezóne sa v bráne Blue Jackets bude o miesto opäť deliť s Fínom Joonasom Korpisalom. Generálny manažér Jarmo Kekäläinen mal dosť miesta pod platovým stropom a týmto podpisom naznačil, že s Merzlikinsom ráta aj do ďalších sezón, počas ktorých by mal získať miesto tímovej jednotky.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: