Memoriál V. Ježka - V stredu remíza SR "18" so Švédskom

SITA|22. aug 2007 o 21:56

Doplnené znenie o ďalšie fakty a hlas trénera SR "18" Bohumila Andrejka

NYMBURK 22. augusta (SITA) - Po utorkovej prehre s Tureckom (0:1) remizovali slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov v stredu vo svojom druhom vystúpení na 14. ročníku medzinárodného turnaja Memoriál Václava Ježka v zápase základnej B-skupiny na štadióne v českých Rejšiciach s rovesníkmi zo Švédska 1:1 (1:1). Na úvodný gól Christophera Nilssona z 19. min dokázal odpovedať v 40. min po Zvalovom rohu defenzívny stredopoliar Filip Kiss. Zverencom trénera Bohumila Andrejka patrí v aktuálnej tabuľke posledná 4. priečka s jedným bodom a ak chcú hrať o medailové umiestnenie, musia v piatok 24. 8. zdolať výber Ukrajiny a spoliehať sa na to, že Turci neprehrajú so Švédskom.

Tradičné podujatie v Českej republike, ktorého centrum je v Nymburku, sa hrá za účasti ôsmich krajín vo dvoch štvorčlenných skupinách. Postup do sobotňajšieho finále si vybojujú víťazi skupín, o konečné 3. miesto budú hrať tímy na 2. priečkach.

Góly: 19. Ch. Nilsson - 40. F. Kiss, rozhodoval: Kocourek (ČR), 150 divákov

Zostava SR "18": Polaček - Bučák, Kopča, T. Košút, Čonka - Cs. Kovács, F. Kiss - Zvala (62. Valenta), Vlasko (75. A. Urban), E. Ľupták - M. Guldán (62. Gajdošík)

Bohumil Andrejko (tréner SR "18"): "Chceli sme dnes podať lepší výkon ako proti Turecku, čo sa nám aj podarilo. Švédi však majú k dispozícii kvalitné mužstvo, ktoré sa prezentovalo rýchlejším prechodom do útoku. Súper sa zaslúžene ujal vedenia po našej chybe v defenzíve, keď chlapci nedokázali odkopnúť loptu a Nilsson zblízka skóroval. Potom sme vyvinuli tlak, mali aj dve-tri šance. Severania zasa odpovedali brejkovými situáciami a po jednej z nich musel zachraňovať na bránkovej čiare Čonka. Našťastie prišlo pred polčasovou prestávkou vyrovnanie, keď rohový kop Zvalu hlavičkoval do šibenice Kiss. V druhom polčase nemôžem hráčom uprieť snahu, išli jednoznačne za víťazstvom, mužstvo ukázalo morálnu silu. Šanca na účasť v medailových bojoch ešte trvá, základom bude zdolať v piatok Ukrajinu. Za výkon proti Švédom by som pochválil Kovácsa, Kissa a za druhý polčas aj Kopču."

Štvrtok, 23. augusta (voľný deň)

Piatok, 24. augusta (všetky zápasy o 16.30 h)

A-skupina: Česko - Nórsko (Čelákovice), Poľsko - Malta (Lysá nad Labem)

B-skupina: Švédsko - Turecko (Nový Bydžov), Ukrajina - Slovensko (Bělá pod Bezdězem)

Sobota, 25. augusta:

Zápas o 3. miesto (14.00 h): 2. tím z A-skupiny - 2. tím z B-skupiny (Mnichovo Hradiště)

Finále (16.00 h): víťaz A-skupiny - víťaz B-skupiny (Český Dub)