Radosť futbalistov Fínska v zápase proti Francúzsku.
Radosť futbalistov Fínska v zápase proti Francúzsku. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. nov 2020 o 21:44

V šlágri dňa sa zrodila remíza.

BRATISLAVA. Futbalisti Francúzska utrpeli prvú prehru po vyše sedemnástich mesiacoch. Úradujúci majstri sveta v stredu senzačne podľahli v prípravnom zápase v Paríži Fínsku 0:2.

V zápase sa dostali do zakončenia až 24-krát, no ani jedna z troch striel na bránku neprekvapila gólmana talianskej druholigovej Brescie Jesseho Joronena.

Outsider už v prvom polčase dvakrát gólovo udrel v rozpätí troch minút. Najskôr sa presadil v 28. minúte Marcus Forss a o chvíľu neskôr aj Onni Valakari.

Francúzi nedokázali ani raz odpovedať a ich šnúra bez prehry sa tak zastavila na čísle 12. Naposledy prehrali v júni minulého roka v Turecku 0:2.

Viac sa darilo Nemecku, ktoré v Lipsku zdolalo Česko 1:0.

Tréner Joachim Löw nasadil experimentálnu zostavu, no Nemci aj bez hráčov Bayernu Mníchov a viacerých ďalších opôr potvrdili úlohu favorita.

O ich víťazstve nad súperom Slovákov v Lige národov sa postaral strelou zblízka útočník Benficy Lisabon Waldschmidt už v 13. minúte stretnutia.

Osem minút pred koncom mal na hlave vyrovnanie Matěj Vydra, ale šancu mu zneškodnil brankár Kevin Trapp.

Momentka zo zápasu Nemecko - Česko.
Momentka zo zápasu Nemecko - Česko. (Autor: TASR/AP)

Ramos vyrovnal rekord, Belgičania otočili

V šlágri večera Holandsko remizovalo so Španielskom 1:1.

Holanďania v Amsterdame prehrávali so Španielskom od 19. minúty, keď Sergio Canales ľavačkou zvnútra šestnástky prekonal brankára Marca Bizota.

Domáci vyrovnali krátko po zmene strán, half-volejom na konečných 1:1 sa prezentoval stredopoliar Manchestru United Donny van de Beek.

Päť minút pred koncom nastúpil na svoj 176. zápas v reprezentačnom drese španielsky obranca Sergio Ramos a vyrovnal tak európsky rekord talianskeho brankára Gianluigiho Buffona v počte štartov za národný tím.

Svetové maximum drží Egypťan Ahmed Hassan (184).

Belgičania dvoma gólmi Michya Batshuayia v druhom polčase otočili skóre zápasu so Švajčiarskom a vyhrali 2:1. Za hostí skóroval Admir Mehmedi.

Chorvátom nestačili ani tri góly

Taliani nemali vo Florencii problémy s Estónskom. Zdolali ho 4:0, pričom prvé dva góly v reprezentačnom drese dal Vincenzo Grifo.

Portugalsko zase deklasovalo Andorru 7:0, dvakrát sa pod to podpísal Paulinho. Hviezdny Cristiano Ronaldo nastúpil až do druhého polčasu, asistoval pri treťom góle a šiesty sám dal.

Cristiano Ronaldo (v strede) sa teší z gólu do siete Andorry.
Cristiano Ronaldo (v strede) sa teší z gólu do siete Andorry. (Autor: TASR/AP)

Turecko remizovalo s Chorvátskom 3:3. Chorváti v druhom polčase zásluhou Maria Pašaliča a Josipa Brekala otočili nepriaznivé skóre, posledné slovo však mal v Istanbule domáci Cengiz Ünder.

V severskom derby uspelo Dánsko, ktoré si poradilo so Švédskom 2:0. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Jonas Wind a Alexander Bah.

• Taliansko - Estónsko 4:0 (2:0)

Góly: 14. a 75. Grifo (druhý z 11m), 27. Bernardeschi, 86. orsolini (z 11m)

• Nemecko - Česko 1:0 (1:0)

Gól: 13. Waldschmidt

• Portugalsko - Andorra 7:0 (2:0)

Góly: 29. a 61. Paulinho, 9. Neto, 56. Sanches, 76. Rodrigues (vla.), 85. Ronaldo, 88. Joao Felix

• Turecko - Chorvátsko 3:3 (2:1)

Góly: 23. Tosun (z 11m), 41. Turuc, 58. Ünder - 32. Budimir, 53. Pašalič, 56. Brekalo

• Grécko - Cyprus 2:1 (2:0)

Góly: 8. Tzolis, 17. Giakoumakis - 58. Ilia

• Albánsko - Kosovo 2:1 (1:0)

Góly: 31. Balaj, 65. Uzuni - 85. Muriqi (z 11m)

• Rumunsko - Bielorusko 5:3 (4:0)

Góly: 31. a 55. Nedelcearu, 11. Mitrea, 20. Marin (z 11m), 44. Puscas - 63. Kendyš, 80. Bachar, 90.+2 Klimovič

• Čierna Hora - Kazachstan 0:0
  • Litva - Faerské ostrovy 2:1 (2:0)

Góly: 42. Sirgedas, 45.+1 Kazlauskas - 90.+2 Vatnhamar

• Malta - Lichtenštajnsko 3:0 (2:0)

Góly: 5. Mifsud, 20. Borg, 84. Farrugia (z 11m)

• San Maríno - Lotyšsko 0:3 (0:1)

Góly: 32. Brolli (vla.), 71. Dubra, 78. Gutkovskis (z 11m)

• Bulharsko - Gibraltár 3:0 (3:0)