Peking 2022
Koniec

Slováci poskočili v rebríčku a dorovnali Čechov (medailová bilancia)

Slovenskí hokejisti s bronzovými medailami na ZOH 2022 v Pekingu.
Slovenskí hokejisti s bronzovými medailami na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Sportnet, SITA, TASR|19. feb 2022 o 18:45

Medailová bilancia krajín na ZOH 2022 po 15. dni.

PEKING. V medailovej bilancii krajín na ZOH 2022 v Pekingu sú aj po 15. súťažnom dni na čele Nóri. Športovci zo severu Európy vybojovali doposiaľ 15 zlatých, 8 strieborných a 12 bronzových kovov.

Slovensku patrí zásluhou triumfu Petry Vlhovej v olympijskom slalome a bronzu hokejistov 20. miesto. Rovnakú bilanciu majú aj Česi a Belgičania.

Druhá priečka stále patrí Nemecku, ktoré doteraz získalo 24 kovov (11 - 8 - 5). Na tretiu pozíciu sa posunuli domáci Číňania, ktorí získali 9 zlatých, 4 strieborné a 2 bronzové medaily.

Pôvodne mal svet v sobotu spoznať ôsmich držiteľov zlata, no tímovú súťaž v zjazdovom lyžovaní pre nepriazeň počasia preložili na nedeľu. Na programe je aj finále v ľadovom hokeji.

Aspoň jednu medailu na ZOH v Pekingu už získalo 29 krajín, z najcennejšieho kovu sa tešili reprezentanti 22 štátov.

V Číne rozdelili už 104 zo 109 medailových kompletov naprieč pätnástimi športami. V nedeľu 20. februára je na programe päť finálových disciplín.

Zo Slovákov bude v akcii len v zjazdovom lyžovaní kvarteto Adam a Andreas Žampovci s Rebekou Jančovou a Petrou Hromcovou v tímovej súťaži.

Celková medailová bilancia na ZOH 2022

Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Slováci poskočili v rebríčku a dorovnali Čechov (medailová bilancia)