Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Premožitelia Slovákov majú náročnú skupinu, Česi obhajcov titulu

Momentka zo zápasu Slovensko U21 - Švajčiarsko U21. (Autor: TASR)
TASR|10. dec 2020 o 16:20

Slovensko na turnaji bude chýbať.

NYON. Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov sa v základnej skupine ME 2021 v Maďarsku a Slovinsku stretne aj so Španielmi - obhajcami titulu.

Jej ďalšími súpermi budú domáce Slovinsko a Taliansko. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v sídle Medzinárodnej európskej únie (UEFA) v Nyone.

V ostatnej kvalifikácii sa Slovákom nepodarilo postúpiť. Skupinu 2 ovládli Francúzi a z druhého miesta postúpili aj Švajčiari. Tým pridelil žreb náročnú skupinu v spoločnosti Anglicka, Chorvátska a Portugalska.

Francúzi budú favoritmi v konkurencii Ruska, Dánska a Islandu.

O nasadení tímov rozhodol koeficient na základe výsledkov v uplynulých troch kvalifikáciách a šampionátoch v rokoch 2017 a 2019. V prvom koši boli Španielsko, Francúzsko, Nemecko a Anglicko.

"Hrať so Španielmi a Talianmi je veľká odmena. Môjmu mužstvu verím. Keď budeme v optimálnej zostave, sme konkurencieschopní.

Urobíme všetko pre to, aby sme postúpili do štvrťfinále," uviedol pre portál idnes.cz na margo žrebu tréner českej dvadsaťjednotky Karel Krejčí.

Európsky šampionát v Maďarsku a Slovinsku odštartuje 24. marca a pre pandémiu koronavírusu sa bude hrať v pozmenenom formáte.

Od 24. do 31. marca sa šestnásť účastníkov stretne v štyroch základných skupinách. Dva najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do osemčlenného play off, ktoré sa uskutoční od 31. mája do 6. júna.

Zloženie základných skupín ME:

A-skupina (Maďarsko): Nemecko, Maďarsko, Rumunsko, Holandsko

B-skupina (Slovinsko): Španielsko, Taliansko, Slovinsko, Česko

C-skupina (Maďarsko): Francúzsko, Rusko, Dánsko, Island

D-skupina (Slovinsko): Anglicko, Chorvátsko, Portugalsko, Švajčiarsko

Súvisiace články