Mladí Portugalci zdolali Srbsko, Španieli rozdrvili nováčika

UEFA
UEFA (Autor: Twitter)
TASR|17. jún 2017 o 20:48

Na triumfe Španielov nad Macedónskom 5:0 sa hetrikom podieľal Marco Asensio z Realu Madrid.

ME hráčov do 21 rokov - B-skupina:

BYDGOSZCZ (POĽSKO)

Portugalsko - Srbsko 2:0 (1:0)

Góly: 37. Guedes, 88. Fernandes. Rozhodoval: Bastien (Fr.), ŽK: Semedo, Bruma, Fernandes - Grujič, Gačinovič, Antonov, Gajič

GDYNIA (POĽSKO)

Španielsko - Macedónsko 5:0 (3:0)

Góly: 10. Ňíguez, 16., 54. a 72. Asensio, 35. Deulofeu (z 11 m). Rozhodoval: Lechner (Rak.), ŽK: Mere (Šp.)

1.Španielsko11005:03 b
2.Portugalsko11002:03 b
3.Srbsko10010:20 b
4.Macedónsko10010:50 b

BYDGOSZCZ. Futbalisti Portugalska triumfovali v sobotňajšom dueli B-skupiny na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku nad rovesníkmi zo Srbska 2:0.

Úvodný gól stretnutia padol v 37. minúte. Jeho autorom bol krídelník parížskeho St. Germain Goncalo Guedes. V 88. minúte spečatil víťazstvo Bruno Fernandes.

Krátko po zmene strán Srbi za stavu 1:0 v prospech Portugalska vyrovnali, ich radosť však prekazil ofsajdový verdikt rozhodcov.

Balkánci ohrozovali bránku Bruna Varelu najmä z diaľky, ale bez úspechu.

Gól Concala Guedesa na 1:0.

Gól Bruna Fernandesa na 2:0.

Vo večernom zápase španielski reprezentanti potvrdili úlohu favoritov a nad Macedónskom zvíťazili v Gdyni presvedčivo 5:0.

Hetrikom sa blysol hráč madridského Realu Marco Asensio.

Debutant na šampionáte do 21 rokov doplatil na zlý vstup do stretnutia, keď už v šestnástej minúte prehrával 0:2. V 35. minúte Gerard Deulofeu premenil penaltu nariadenú po ruke macedónskeho obrancu vo vlastnej šestnástke.

Balkánsky tím bol paradoxne strelecky aktívnejší ako jeho súper, ale v koncovke doplatil na nepresnú mušku a napokon utrpel debakel.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Portugalci zdolali Srbsko, Španieli rozdrvili nováčika