Stefan Küng - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)

4.Alex DowsettVeľká Británia+1:03 min
5.Edoardo AffiniTaliansko+1:15 min
6.Jan TratnikSlovinsko+1:26 min
24.Ján Andrej CullySlovensko+3:40 min

PLOUAY. Holandská cyklistka Anna van der Breggenová a Švajčiar Stefan Küng si vybojovali zlaté medaily v časovke Elite na majstrovstvách Európy vo francúzskom Plouay.

Slovenský reprezentant Ján Andrej Cully obsadil 24. miesto.

Küng potvrdil rolu favorita

Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Groupama - FDJ zvládol náročnú 25,6 km dlhú trať so šiestimi menšími kopcami za 30 minút a 18 sekúnd.

Špecialista na časovky, ktorý vyhral jazdu proti chronometru aj na vlaňajšom Okolo Slovenska, patril k veľkým favoritom pretekov a na trať vyrazil ako predposledný.

Od štartu išiel výborne a s priemernou rýchlosťou 50,69 km/h prekonal dovtedy vedúceho Remiho Cavagnu z Francúzska (+17 s).

Tretí skončil Belgičan Victor Campenaerts (+21 s).

Ako posledný vyštartoval na trať Brit Alex Dowsett, ktorý nakoniec skončil na štvrtej priečke s vyše minútovým mankom.

Čerstvý majster Slovenska v tejto disciplíne Cully z Dukly Banská Bystrica obsadil 24. miesto z 27 štartujúcich, keď na víťaza stratil 3:40 minúty.

Küng: Mal som naozaj dobré nohy

Küng si pripísal pätnáste víťazstvo v kariére, desať z nich dosiahol v časovke.

"Mal som naozaj dobré nohy. Moje posledné preteky boli Dauphiné, kde sa každý deň stúpalo do kopcov. Keď som minulý týždeň vymenil bicykel za časovkársky, nemal som zo začiatku dobrý pocit.

No zlepšovalo sa to a dnes bol ten pocit výborný. Mal som skvelý deň, bol som perfektne pripravený a bicykel bol taktiež v perfektnom stave.

Zajtra už idem priamo na Tour a potom to už bude o troch týždňoch podpory pre Thibauta Pinota. Dúfam, že to na Champs-Élysées dobre dopadne," citoval víťaza portál cyclingnews.com.

Van der Breggenová vyhrala časom 34:03 min pred svojou krajankou a obhajkyňou titulu Ellen van Dijkovou, ktorá prišla do cieľa s mankom 31 sekúnd. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Marlen Reusserová (+59 s).

"Dlho som sa na tieto preteky sústredila a chcela som odjazdiť dobrú časovku. V tejto koronavírusovej dobe je dobrý pocit vyhrať, je to niečo špeciálne," uviedla víťazka.

6.Juliette LabousováFrancúzsko+1:44 min

Domov»Cyklistika»Majstrom Európy v časovke sa stal Küng, Cully prekonal len troch pretekárov