+1:45,5 min (3)

40.

Tomáš Hasilla

+2:54,4 min (4)

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Tridsaťtriročný ukrajinský biatlonista Arťom Pryma zvíťazil v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km na európskom šampionáte v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Na druhej priečke sa umiestnil Čech Michal Krčmář, tretí finišoval Nór Gutuboe Haavard Bogetveit. Z dvojice štartujúcich Slovákov sa lepšie umiestnil Michal Šima, ktorý obsadil 26. miesto, Tomáš Hasilla skončil na 40. priečke.

Česko malo blízko k zlatu, keďže Krčmář po poslednej streľbe v stoji vyrazil na trať spoločne s Prymom. Ukrajinec mal však v závere viac síl, no pre Krčmářa, ktorý nedávno prekonal ochorenie Covid-19, bol úspech aj druhé miesto.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Čech Krčmář siahal na víťazstvo, vyfúkol mu ho skúsený Ukrajinec