Brankár Španielska José Manuel Sierra dostáva gól od Macedóncov.
Brankár Španielska José Manuel Sierra dostáva gól od Macedóncov. (Autor: den2014.ehf-euro.com)
SITA|22. jan 2014 o 18:16

Francúzi prehrali so Švédmi 28:30, hoci v polčase viedli o dva góly. Už v utorok však mali istotu postupu.

KODAŇ. Hádzanári Španielska potvrdili postup do semifinále majstrovstiev Európy v Dánsku výhrou nad Macedónskom 33:22.

Olympijskí víťazi Francúzi prehrali so Švédmi 28:30, v zápase však už o nič nešlo, keďže Francúzi mali postupovú istotu už v utorok.

V II. skupine sa z postupu tešili Chorváti, keď v priamom súboji o druhé miesto obrátili v úvode druhého polčasu súboj s Poliakmi a vyhrali 31:28.

Poliakom po utorkovom víťaznom zápase so Švédskom (35:25) nepomohla v Aarhuse ešte silnejšia podpora svojich fanúšikov než mali v zápase so Švédmi.

Až predposledné na šampionáte skončilo Česko, ktoré predtým v kvalifikácii o postup na ME prekvapujúco vyradilo Nemcov.

Španieli nastúpia v semifinále proti Francúzom, Chorváti proti domácim Dánom. Oba zápasy sa hrajú v piatok večer. Poliaci si zahrajú o piate miesto s Islandom.