Franz vyhral úvodný zjazd, spolu s Hirscherom je celkový líder Svetového pohára

Max Franz počas pretekov v Lake Louise.
Max Franz počas pretekov v Lake Louise. (Autor: Frank Gunn SITA/AP)
TASR|24. nov 2018 o 23:10

V kanadskom stredisku Lake Louise predstihol o 28 stotín Taliana Christofa Innerhofera.

LAKE LOUISE. Rakúsky lyžiar Max Franz vyhral úvodný zjazd sezóny Svetového pohára.

V kanadskom stredisku Lake Louise predstihol o 28 stotín Taliana Christofa Innerhofera. Tretí skončil so stratou 54 stotín Innerhoferov krajan Dominik Paris.

So štartom 69 sa vydal na trať Slovák Martin Bendík, ktorý obsadil 69. miesto (+5,32).

Franz predviedol dravú jazdu, zvládol aj terénne nerovnosti a slávil druhý triumf v kariére. V decembri 2016 vyhral klasický zjazd v talianskej Val Gardene. Do prvej desiatky sa v Lake Louise zmestili štyria Rakúšania.

Držiteľ malého glóbusu v kráľovskej alpskej disciplíne Švajčiar Beat Feuz bol šiesty, ďalší zo spolufavoritov Nór Aksel Lund Svindal ôsmy. Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Rakúšan Marcel Hirscher.