24.05.2022
11:20
Helsinki Ice Hall
3 - 4
(2:1, 0:2, 1:0, 0:0, 0:2)
Samostatné nájazdy
0:2
Ukončené

Sám proti skvele korčuľujúcej švajčiarskej presile? Nemec strelil úchvatný gól

Radosť Matthiasa Plachtu po góle do siete Švajčiarska.
Radosť Matthiasa Plachtu po góle do siete Švajčiarska. (Autor: SITA/AP)
Daniel Dedina|24. máj 2022 o 15:28

V plnej jazde si puk prihral oboma korčuľami.

BRATISLAVA. Švajčiarski hokejisti zažívajú vydarený šampionát. Na MS 2022 vo Fínsku vynikajú aktívnym korčuľovaním, ktorým súperov dostávajú pod tlak.

Vo všetkých siedmich vystúpeniach v A-skupine, ktorú ovládli, boli strelecky aktívnejší ako ich protivníci.

Takisto obranná hra tímu pripomína skôr precízne švajčiarske hodinky než ementál. To, že aj ich zadné rady sa dajú prekonať, ak hráč preukáže dôvtip a záblesk geniality, potvrdil nemecký útočník Matthias Plachta.

Ten si v 48. minúte za stavu 2:3 prebral puk do jazdy a korčuľoval proti dvojici švajčiarskych obrancov na osi klziska. Zdanlivo neriešiteľná pozícia. Nie však pre Plachtu.

Krídelník Mannheimu sa rozhodol pre sebavedomý prienik pomedzi súperových hráčov, puk si efektne posunul jednou i druhou nohou, preštrikoval sa obrannou hrádzou a kľučkou do bekhendu v páde na kolenách skóroval.

Pre hokejistov Nemecka znamenal Plachtov gól extra bod, ktorým spečatili druhé miesto v skupine pred favorizovanou Kanadou. Zápas so Švajčiarskom napokon prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Súvisiaci obsah