VŠC Dukla Banská Bystrica mala výnimočný rok, získala rekordný počet medailí

Riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Matej Tóth. (Autor: TASR - Ján Krošlák)
SITA|21. dec 2021 o 14:59

Šport je vrtkavý, bilancuje Matej Tóth.

BRATISLAVA. Najväčšie športové stredisko na Slovensku VŠC Dukla Banská Bystrica má pri bilancovaní roka 2021 veľký dôvod na radosť. Kým v uplynulej dekáde získalo centrum v priemere 37 medailí ročne, v roku 2021 vybojovali športovci so zázemín vo VŠC Dukla na vrcholných podujatiach doposiaľ už 57 cenných kovov.

Nikdy predtým reprezentanti Dukly Banská Bystrica nezískali viac medailí v jednom kalendárnom roku.

"Teším sa, že sme výrazne prekročili doterajší medailový rekord. Je potrebné oceniť každé jedno umiestnenie, reprezentáciu Dukly aj Slovenska. Chcem sa poďakovať všetkým športovcom, trénerom, realizačným tímom, ale aj bývalému vedeniu za výborné výsledky a nasadenie.

Veľké ďakujem patrí ministerstvu obrany za podporu. Šport je vrtkavý a nie vždy sa podarí dosiahnuť vytýčené ciele. Verím, že spoločne budeme robiť všetko pre to, aby sme v nastolenej línii ďalej pokračovali a posúvali latku úspešnosti vyššie,“ povedal Matej Tóth, riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica, v tlačovej správe tohto armádneho strediska.

Niekdajší elitný svetový chodec zasadol na riaditeľskú stoličku v Dukle Banská Bystrica len nedávno - 1. novembra pár mesiacov po oficiálnom ukončení kariéry, ktorú si ozdobil titulom majstra sveta aj olympijským víťazstvom.

Aktuálne už z funkcionárskej stoličky Tóth verí, že doterajšie úspechy budú motiváciou pre športovcov pod hlavičkou VŠC Dukla aj v novom olympijskom roku 2022.

"Úspechy reprezentantov VŠC Dukla Banská Bystrica sú vynikajúcou vizitkou kvality vojenského a vôbec slovenského športu. Verím, že spolu so zlepšovaním zázemia a podmienok bude rásť aj odhodlanie našich športovcov na ďalšie víťazné méty. Stojíme pri nich a majú našu plnú podporu,“ potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: