Súboj, pri ktorom sa Mason a Cahill zrazili hlavami.
Súboj, pri ktorom sa Mason a Cahill zrazili hlavami. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. jan 2017 o 22:44

Ryan Mason je v stabilizovanom stave a najbližšie dni zostane v nemocnici, uviedol klub Hull City vo vyhlásení.

LONDÝN. Stredopoliara anglického Hull City Ryana Masona operovali po nedeľňajšom zápase Premier League proti Chelsea Londýn, v ktorom si zlomil lebku.

V 14. minúte prvého polčasu sa zrazil hlavou s Garym Cahillom a po ošetrení na ihrisku ho museli hospitalizovať.

"Ryan Mason je v stabilizovanom stave a najbližšie dni zostane v nemocnici," uviedol klub vo vyhlásení. Cahill sa dokázal otriasť zo zrážky, zápas dohral a napokon sa postaral aj o druhý presný zásah Chelsea.

"Bola to nepekná zrážka. Ak mám byť úprimný, tak sa Gary necítil dobre po prvom polčase. Rozhodol sa však dokončiť zápas," vyjadril sa k situácii kormidelník londýnskeho klubu Antonio Conte. Chelsea zvíťazila nad Hullom 2:0. Informovala agentúra AP.

Bývalý mládežnícky reprezentant Anglicka Mason je odchovancom Tottenhamu, v Premier League debutoval v roku 2014, Za Tottenham v 70 zápasoch strelil štyri góly.

V auguste 2016 sa dohodol s Hullom, ktorý ho kúpil za 10 miliónov libier, čo je klubový prestupový rekord. Na konte má jeden štart za A-mužstvo Anglicka, pripísal si ho v roku 2015 v prípravnom súboji s Talianskom.

Domov»Futbal»Anglicko»Mason a Cahill sa zrazili hlavami, hráč Hullu si zlomil lebku