Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Martin Straka: Jarda vie, čo robí

Martin Straka (vpravo) a Jaromír Jágr. (Autor: TASR)
SITA|2. júl 2011 o 12:14

Jaromír Jágr podpísal ročný kontrakt s Philadelphiou. "Zrejme dostane oveľa väčší priestor na ľade, ako by mal v ostatných tímoch," myslí si Martin Straka.

PLZEŇ. Podľa bývalého spoluhráča Jaromíra Jágra z českej reprezentácie i Pittsburghu Penguins Martina Straku sa 39-ročnej legende bude v novom tíme Philadelphia Flyers dariť, hoci mu pôvodne prorokoval angažmán v inom klube NHL.

Straka strávil s Jágrom v tíme "tučniakov" takmer štyri sezóny, počas ktorých dvakrát vyhral Stanley Cup. Práve do tohto tímu mal po odchode z ruského Omska český veterán namierené, často sa skloňoval aj záujem Detroitu. Nakoniec si však Jágr zvolil Philadeplhiu, ktorá ho lepšie platovo ocenila.

"Čakal som, že bude hrať za Detroit. Už som ho tam videl, ale nestalo sa. Získala ho Philadelphia a aj toto je určite dobré riešenie. Šikovného útočníka potrebuje, lebo vedenie klubu má každoročné vysoké ambície a chce hrať o Stanley Cup," poznamenal Martin Straka.

"Všetci vieme, aký je Jarda hokejista. Myslím si, že mu opäť pripadne jedna z vodcovských úloh a bude ťahúňom. Zrejme dostane aj oveľa väčší priestor na ľade, ako by mal v ostatných tímoch. Zrejme aj toto rozhodlo."

"Letci", ktorí získali Stanley Cup naposledy v roku 1975, forsírujú bojovný štýl hry. "V mužstve je veľa dobrých hráčov. Jarda vie, čo robí. Som rád, že sa vracia do NHL a myslím si, že sa máme na čo tešiť," doplnil Straka.

Na základe ročného kontraktu s Philadelphiou zarobí kladniansky rodák Jaromír Jágr 3,3 milióna dolárov. Posledné tri sezóny strávil skúsený útočník v mužstve KHL Avangard Omsk, predtým pôsobil v NHL v tímoch NY Rangers, Washington Capitals a Pittsburgh Penguins. V 1273 zápasoch tejto súťaže nazbieral úctyhodných 1599 bodov (646 gólov + 953 asistencií).

foto - sita

Foto - SITA

Jágr si pri návrate do NHL nedáva žiadne osobné ciele.

Svojou hrou chce rodák z Kladna potešiť ľudí, čo mu veria. Jágr o svojom príchode do Philadelphie, s ktorou sa dohodol na ročnej zmluve, prvýkrát verejne prehovoril na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Tridsaťdeväťročný útočník si uvedomuje, že po troch rokoch strávených na širokom klzisku v ruskom Omsku bude musieť dokázať, že na NHL ešte stačí. "Záruky nie sú. Keby som však neveril, že svojmu tímu budem platný, prečo by som z Ruska odchádzal? Dostal by som tam oveľa lepšie peniaze ako v NHL. Ale chcel som to skúsiť, byť znova v NHL. Verím, že to bude pre mňa i môj tím dobré," povedal Jágr.

Čech sa s Flyers dohodol na ročnej zmluve na 3,3 milióna dolárov. Ponuka z Philadelphia bola najlepšia z tých, ktoré dostal od klubov NHL. Práve na financiách zrejme stroskotal záujem z Pittsburghu. Penguins mu ponúkali dva milióny dolárov za rok.

"Nikomu som nič nechcel sľubovať. V Pittsburghu mi to možno budú mať za zlé, ale aj si nemyslím, že som urobil niečo zlé. Bol som voľným hráčom a mohol som sa rozhodovať podľa toho, čo je pre mňa najlepšie. Mal som možnosť výberu," zdôraznil Jágr.

Philadelphia bude jedným z favoritov novej sezóny. Jágr si však dáva iný cieľ ako Stanleyho pohár. "Mám jeden cieľ. Chcem potešiť ľudí, čo mi veria. Ak im svojimi výkonmi urobím radosť, budem šťastný človek," doplnil Jágr.

Súvisiace články