V jeden deň vypadli v Santiagu všetci štyria Slováci, dohromady získali iba set

Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: SITA/AP)
TASR|25. feb 2020 o 23:02

Najbližšie k postupu bol Martin.

SANTIAGO. Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v prvom kole dvojhry na antukovom turnaji ATP v čílskom Santiagu. Napriek sľubnému úvodu prehral so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom 6:2, 6:7 (5), 3:6.

Nedarilo sa ani Jozefovi Kovalíkovi, Martinovi Kližanovi a Filipovi Horanskému.

Kovalík podľahol Talianovi Salvatoremu Carusovi hladko 2:6, 3:6. Kližan v pozícii kvalifikanta prehral s Argentínčanom Federicom Delbonisom 1:6, 6:7 (5).

Horanský, ktorý sa dostal do hlavnej súťaže tiež z kvalifikácie, skončil na rakete Peruánca Juana Pabla Varillasa po výsledku 4:6, 2:6.

Po návrate z juhoamerického turné sa Martin s Kovalíkom koncom týždňa zapoja do prípravy slovenského tímu na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti Česku (6. - 7. marca na antuke v bratislavskom NTC).

Na základe aktuálneho postavenia vo svetovom rebríčku ATP (95.) by mal byť Martin slovenskou jednotkou.

ATP Santiago - 1. kolo

Juan Pablo Varillas (Peru) - Filip HORANSKÝ (SR) 6:4, 6:2

Salvatore Caruso (Tal.) - Jozef KOVALÍK (SR) 6:2, 6:3

Federico Delbonis (Arg.) - Martin KLIŽAN (SR) 6:1, 7:6 (5)

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) - Andrej MARTIN (SR) 2:6, 7:6 (5), 6:3

Domov»Tenis»V jeden deň vypadli v Santiagu všetci štyria Slováci, dohromady získali iba set