Dúbravka vychytal ďalšie cenné víťazstvo, Newcastle zdolal Arsenal

Futbalisti Newcastlu sa tešia z gólu Ayozeho Péreza (vľavo).
Futbalisti Newcastlu sa tešia z gólu Ayozeho Péreza (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|15. apr 2018 o 16:51

Futbalisti Newcastlu vyhrali štvrtý raz za sebou.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola najvyššej anglickej súťaže doma nad Arsenalom Londýn 2:1.

Za domácich odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka.

Štvrté víťazstvo Newcastle za sebou

Newcastle triumfoval štvrtý raz za sebou, Arsenal prehral piatykrát v sérii na trávnikoch súpera.

V St. James' Parku išli Londýnčania do vedenia už v štrnástej minúte, keď na center Pierra-Emericka Aubameyanga zblízka dorážkou dobre zareagoval Alexandre Lacazette. Dúbravka nemal šancu zasiahnuť.

Domáci futbalisti vyrovnali ešte pred uplynutím prvej polhodiny duelu.

Španielsky útočník Ayoze Pérez si dobre nabehol do šestnástky na center a strelou na bližšiu tyč prekonal Petra Čecha.

Newcastle v druhom polčase udrel gólovo druhýkrát v 68. minúte, keď skúsený Čech nemal nárok na razantnú strelu Matta Ritchieho.

Newcastle United je v tabuľke na desiatom mieste so 41 bodmi a záchranu má prakticky istú. Arsenal je šiesty s 54 bodmi, pričom má iba dvojbodový náskok na Burnley a hrozí mu, že si nezaistí ani priamu miestenku do Európskej ligy.

Newcastle - Arsenal (fotogaléria): fotogaléria

16.4.2018

United prehrali, City oslavujú titul

V druhom nedeľňajšom zápase Manchester United doma nečakane podľahol poslednému West Bromwichu Albion 0:1, čo znamená, že Manchester City získal svoj piaty titul v najvyššej anglickej futbalovej súťaži.

Jediný gól na Old Trafforde strelil v 73. minúte Angličan Jay Rodriguez. City majú vďaka tomu na čele tabuľky nedostihnuteľný šestnásťbodový náskok.

Do konca sezóny zostáva už len päť zápasov.

Španielsky kouč Pep Guardiola dosiahol už svoj siedmy majstrovský titul vo funkcii trénera. Z celkového víťazstva sa teší v tretej krajine, dosiaľ uspel v každej, v ktorej ako kouč pôsobil. Predtým triumfoval trikrát na lavičke FC Barcelona i Bayernu Mníchov.

Futbalisti United smútia po prehre s West Bromwichom Albion.
Futbalisti United smútia po prehre s West Bromwichom Albion. (Autor: SITA/AP)

PREMIER LEAGUE - 34. kolo:

Newcastle - Arsenal Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 29. A. Perez, 68. Ritchie - 14. Lacazette
/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel/

Manchester United - West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
Gól: 73. Rodriguez

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka vychytal ďalšie cenné víťazstvo, Newcastle zdolal Arsenal