Bajčičák odchádza od sestier Fialkových, vyžiadala si ho poľská legenda

Tréneri Martin Bajčičak a Anka Murínová so sestrami Ivonou (druhá zľava) a Paulínou Fialkovými. (Autor: TASR)
TASR|23. apr 2020 o 20:27

Môže sa trénersky posunúť.

BRATISLAVA. Martin Bajčičák po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu so slovenskými biatlonistkami sestrami Paulínou a Ivonou Fialkovými.

Rozhodol sa vrátiť k behu na lyžiach a najbližšie dva roky bude pôsobiť ako hlavný tréner poľského ženského reprezentačného družstva. Informovala o tom RTVS vo svojom štvrtkovom večernom športovom spravodajstve.

"Dostal som ponuku od poľského ženského reprezentačného družstva v behu na lyžiach. Vytvoril sa tam veľmi perspektívny tím, je to v štádiu podpisu zmluvy," uviedol Bajčičák.

"V podstate si ma vyžiadala dvojnásobná olympijská víťazka Justyna Kowalczyková. Dúfam, že naša spolupráca bude klapať. S Paulínou a Ivonou sme sa dohodli, že pôjdeme každý svojím smerom. Pre mňa je to šanca trénersky sa posunúť, pre ne šanca výkonnostne podrásť," dodal.

Doposiaľ jediný slovenský víťaz pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v ére samostatnosti trénoval sestry Fialkové štyri sezóny.

"Priniesol do našej prípravy iný pohľad, iný systém a odzrkadlilo sa to aj na výsledkoch. Som mu za to vďačná," povedala pre RTVS Paulína Fialková, ktorá sa pod vedením Bajčičáka prepracovala medzi svetovú biatlonovú špičku.

Súvisiace články