Mark Giordano sa stal historicky prvým kapitánom Seattlu Kraken

Oh My Hockey|11. okt 2021 o 22:20

Keď vstupovali do NHL Vegas Golden Knights, s menovaním kapitána sa neponáhľali. Veď historicky prvého si vybrali až pred sezónou 2020/21. Stal sa ním Mark Stone.

Opačnou filozofiou sa prezentuje iný čerstvo prichádzajúci tím. Nováčik súťaže zo Seattlu vstúpi do svojej úplne prvej sezóny aj s kapitánom na čele. "Céčko" prišijú na hruď Markovi Giordanovi.

38-ročný obranca s dlhoročnými skúsenosťami má s rolou závideniahodné skúsenosti. Medzi rokmi 2013-2021 plnil túto váženú úlohu v drese Calgary Flames, ako kapitán vstúpi do deviatej sezóny po sebe.

Oficiálny účet Flames pogratuloval Giordanovi priamo po príspevkom, ktorým Kraken oznámili jeho vymenovanie do funkcie.

"Stále dokážem byť platný na oboch koncoch klziska," povedal o sebe Giordano potom, čo si ho Ron Francis vybral na rozširovacom drafte. "Viem, že som starší, ale cítim sa dobre po fyzickej i psychickej stránke. Zároveň si myslím, že môžem pomôcť našim mladým obrancom aj ostatným hráčom."

Giordano nedávno oslávil 38. narodeniny, patrí medzi najstarších zadákov ligy. Nikdy nedraftovaný bek sa po prvý raz v kariére predstaví v inom ako v drese Calgary Flames. V kariére už odohral 949 stretnutí so ziskom 509 (143+366) bodov.

O jeho líderských schopnostiach vypovedá Mark Messier Leadership Award, trofej za príkladné vodcovstvo, ktorú získal v roku 2020. Je takisto držiteľom Norris Trophy (2018/19).

Alternujúcimi kapitánmi Seattlu budú Jordan Eberle, Yanni Gourde, Jaden Schwartz a Adam Larsson.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: