Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Futbalistovi tlieska celá Británia. Premiéra presvedčil, že sa mýlil

Marcus Rashford. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|Publikované 21. jún 2020 o 05:45

Rashford pomohol zabezpečiť jedlo pre deti z chudobných rodín.

BRATISLAVA. Sú slávni, zarábajú milióny, za partnerky majú modelky a žijú bezstarostný život, hoci veľa rozumu nepobrali.

Predstava fanúšikov o životnom štýle futbalových hviezd nemusí byť veľmi odlišná. Niekedy tomu prispievajú samotní futbalisti vystupovaním na verejnosti, názormi alebo prezentovaním majetku, na ktorý si zarobili futbalom.

Zovšeobecňovať by však bola obrovská chyba. Aj medzi futbalistami sú osobnosti, ktoré práve popularitu a svoju pozíciu využívajú na to, aby pomáhali zmeniť svet k lepšiemu.

Jeden príklad je z posledných týždňov a má taký veľký ohlas, že vo Veľkej Británii jeho argumenty uznala vláda.

Tušil, že trpieť budú deti

Marcusa Rashforda poznajú fanúšikovia ako 22-ročného útočníka Manchestru United.

Mladý kanonier zaujal už pred štyrmi rokmi, keď na majstrovstvách Európy ako najmladší hráč turnaja strelil za Anglicko gól hneď v prvom zápase.

Aj v mužstve United sa uchytil od momentu, keď sa prvý raz dostal na trávnik. V Premier League nastrieľal už 41 gólov. Prvé dva strelil Arsenalu pri debute v lige.

A prekonal niektoré klubové rekordy. Je napríklad najmladším strelcom gólu United v európskych pohároch. Mal len 18 rokov a 141 dní, keď dal dva góly dánskemu Mydtjyllandu.

Keď britská vláda 19. marca zatvorila kvôli rýchlemu šíreniu nového koronavírusu všetky školy, Rashford tušil, že to pre mnohé deti to bude mať následky.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Miloslav Šebela sa venuje cyklistike, biatlonu, motorizmu, plávaniu a ďalším individuálnym športom. Reportérsky pokrýval zimné olympijské hry vo Vancouvri, v Soči a Riu, niekoľko šampionátov v cyklistike a dva hokejové. Okrem písania o športe sa aktívne venuje cyklistike, triatlonu a ultratrailu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.