Hráči Tottenhamu pokračujú vo víťaznej sérii.
Hráči Tottenhamu pokračujú vo víťaznej sérii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. apr 2017 o 15:16

Chelsea má na čele priebežne náskok štyroch bodov.

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea uspeli na ihrisku Evertonu, keď zvíťazili 3:0 v nedeľňajšom stretnutí tridsiateho piateho kola anglickej Premier League.

Chelsea vedie priebežnú ligovú tabuľku so 4-bodovým náskokom pred Tottenhamom, ktorý v severolondýnskom derby zvíťazil nad Arsenalom 2:0. Tottenham triumfoval v deviatom ligovom dueli po sebe a 22 rokoch skončí prvýkrát v tabuľke pred Arsenalom.

V ďalšom nedeľňajšom zápase Manchester City iba remizoval v Middlesbrough 2:2, pričom hostia dvakrát doťahovali - najprv Sergio Agüero z pokutového kopu odpovedal na zásah bývalého hráča City Álvara Negreda, v závere zabezpečil bod pre zverencov Pepa Guardiolu Gabriel Jesus.

Manchester United doma remizoval so Swansea 1:1. Skóre otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu úspešnou exekúciou pokutového kopu Wayne Rooney, remízu stanovil v 79. minúte islandský stredopoliar hostí Gylfi Sigurdsson.

Manchester United remizoval so Swansea: fotogaléria

30.4.2017

Domáci natiahli sériu bez prehry v domácej súťaži na 25 zápasov, čo je nový klubový rekord. Na druhej strane však zverenci portugalského trénera Joseho Mourinha prišli o cenné body, ktoré ich mohli posunúť na tretie miesto tabuľky. Pred Liverpool i Manchester City.

Hráči City tak figurujú na štvrtom mieste, keď nazbierali 66 bodov, rovnako ako tretí Liverpool. United má o bod menej a je piaty.