Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Generálny manažér City vraj ubezpečil hráčov, že trest bude zrušený

Hráči Manchesteru City. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. feb 2020 o 14:10

Guardiola v klube zostane.

BRATISLAVA. V anglickom futbalovom klube Manchester City sú napriek dvojročnému dištancu na európskej pohárovej scéne naladení optimisticky v súvislosti s nadobudnutím právoplatnosti verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Generálny manažér "Citizens" Ferran Soriano mal dokonca na stretnutí s hráčmi vyhlásiť, že žiadny trest pre organizáciu z Etihad Stadium nakoniec nebude. "Dôverujte mi, trest pre náš klub bude zrušený," údajne uviedol.

Guardiola by klub trénoval aj vo štvrtej lige

Na spomenutom stretnutí si mal vziať slovo aj šéf realizačného tímu A-mužstva - tréner Pep Guardiola.

V súvislosti so 49-ročným Španielom sa od vyhlásenia sankcie mohutne špekuluje o odchode z Manchestru, pričom eminentný záujem oňho majú mať funkcionári talianskeho Juventusu Turín.

"Na ktoromkoľvek mieste budeme, zostanem tu. Aj keby nás preradili do štvrtej ligy, stále tu budem. Nadišiel čas, aby sme všetci držali pohromade," mal povedať Guardiola.

UEFA v piatok potrestala Manchester City dvojročným zákazom štartu v európskych pohároch počnúc budúcou sezónou a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur.

S odvolaním by sa mali poponáhľať

Dôvodom sú závažné porušenia finančných pravidiel fair play zo strany úradujúceho anglického šampióna, ktorý dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad.

"Lepšie neskoro ako nikdy," vyjadril sa prezident španielskej La Ligy Javier Tebas.

V manchesterskom klube nesúhlasia, no ak s tým chcú niečo urobiť, musia konať rýchlo, keďže odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne musia podať do 10 dní od vynesenia rozhodnutia.

Ak by verdikt UEFA zostal v platnosti, ManCity by čelil obrovským stratám, a to nielen po finančnej stránke.

Pokuta 30 miliónov eur sa zdá byť najmenší problém, pretože klub by prišiel o zisky z LM a dal by sa očakávať aj možný odliv hráčov, ktorí majú v zmluvách zakotvené štedré bonusy na základe výsledkov v európskych pohároch.

City čaká Real Madrid

Vylúčenie Manchestru City, ktorý sa momentálne v Premier League nachádza na 2. mieste, by otváral dvere do LM aj piatemu tímu poradia. Tým je aktuálne Tottenham Hotspur. Keď sa novinári opýtali Josého Mourinha, čo si o vzniknutej situácii myslí, odvetil:

"Detailnejšie som to neanalyzoval. Keby som to začal robiť, musel by som si položiť otázku, či sa dodatočne majstrom ročníka 2017/2018 stane mužstvo, ktoré skončilo na druhom mieste," žartoval Portugalčan.

Poukázal tým na obdobie, keď bol trénerom Manchestru United, ktorý sa v spomenutej sezóne umiestnil na druhom mieste.

Manchester City stále účinkuje v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov, kde v osemfinále natrafí na španielsky Real Madrid. Ak by verdikt UEFA zostal v platnosti, teoreticky by mohlo dôjsť ku kurióznemu momentu.

Ak by sa City stali víťazmi Ligy majstrov, na tohtoročných majstrovstvách sveta klubov aj v zápase Európskeho superpohára by namiesto nich štartoval zdolaný finalista.

Súvisiace články