Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Majster predĺžil sériu

Sportnet|11. sep 2006 o 00:00

MICHALOVCE - Piaty ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) odštartoval reprízou vlaňajšieho finále Michalovce - Šaľa. Prestížny duel bol zároveň štyridsiatym vzájomným a obhajca titulu domáca Iuventa v ňom dosiahla iba deviate víťazstv

o. Sériu výhier so Šaľou predĺžila na sedem, čo dokumentuje súčasnú nadvládu Michaloviec.

Úvod bol vyrovnaný do pätnástej minúty, keď bol stav 6:5, odvtedy začali úradovať domáce opory - výborne chytajúca brankárka Krajcárová a strelecky nebezpečná Tóthová. Michalovce ušli až na 13:6, no v priebehu druhého polčasu o svoj náskok takmer prišli. Keď dvanásť minút pred koncom Csalavá znížila na 22:20, začala sa rysovať dráma. Domáce sa však spamätali a stretnutie s prehľadom doviedli do sedemgólového víťazstva - 31:24.

"Spokojná môžem byť s naším výkonom v prvých desiatich minútach. Hrali sme to, čo sme si povedali. Potom sme začali zlyhávať v koncovke, hra v oslabení i počas presilovky bola veľmi zlá, takže aj preto sme prehrali," povedala šalianska trénerka Darina Braunová.

Domáci kouč Dušan Daniš netajil spokojnosť s víťazstvom nad najväčším rivalom, no výsledok nepreceňuje. "Máme za sebou iba prvé kolo. Výhra nad kvalitným tímom Šale teší, ale vyskytli sa aj nedostatky. Medzi ne patrí zlom, ktorý nastal v našej hre po prestávke. Hráčky si zrejme mysleli, že dva body už majú vo vrecku, poľavili v koncentrácii a súper to využil na výrazné priblíženie sa. Našťastie, v závere sme sa vzchopili a zápas v pohode dohrali."

Súvisiace články